Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Jordan Mechner kolejnym gościem Pixel Heaven 2022

Michał Miśko
Opublikowano
Jordan Mechner kolejnym gościem Pixel Heaven 2022
Pixel Heaven 2022

Kolejnym gościem specjalnym jubileuszowego Pixel Heaven będzie Jordan Mechner.

Jego portfolio składa się z takich kultowych pozycji jak Karateka, Prince of Persia oraz The Last Express. Współpracował z Disneyem oraz Ubisoftem i dzięki jego pomysłom perski książę stał się globalną marką, wykraczającą poza gry wideo. Jordan wydał też m.in. bestsellerową, nominowaną do nagrody Eisnera powieść graficzną Templar, która znalazła się na liście bestsellerów w New York Times oraz jego pamiętniki w formie ekskluzywnych wydań poświęcone tworzeniu gier z lat 80.: The Making of Karateka i The Making of Prince of Persia. Książki Jordana będzie można nabyć podczas Festiwalu, a część dochodów zgodnie z życzeniem autora zostanie przekazana Fundacji Project HOPE Polska na rzecz pomocy ofiarom rosyjskiej agresji na Ukrainę.

Sesja Q&A z Jordanem zaplanowana jest na sobotę 11 czerwca na godzinę 17.30, a bezpośrednio po rozmowie autor spotka się z gośćmi Festiwalu - będzie możliwość zebrania autografów.

Poprzednio ogłoszonym gościem specjalnym tegorocznego Pixel Heavem był Eric Chachi. PH2022 odbędzie się w dniach 10-12 czewrca 2022 roku w starej zajezdni autobusowej przy ul. Włościańskiej 52 w Warszawie.

 

 technologia i rozrywka