Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

To już dziś. Pixel Heaven 2022

Michał Miśko
Opublikowano
To już dziś. Pixel Heaven 2022
Pixel Heaven 2022

Największy w Europie festiwal gier wideo, planszówek, komiksów i klimatów retro startuje już dziś w Warszawie. Pixel Heaven 2022 rusza o godz. 16:30 w Soho Warszawa.

Startująca już dziś, 10 czerwca, 10. edycja Festiwalu Gier Pixel Heaven 2022 obfituje w długą listę wydarzeń, skierowanych zarówno do graczy, branży, a także wielbicieli retro czy rozrywki bez prądu. Swoje miejsce odnajdą fani dobrej muzyki i jedzenia, a festiwalowy i przyjazny charakter całości sprawi, że przyjemnie czas spędzi każdy, kto zechce odwiedzić nas w ten weekend.

Pixel Expo

Największa w historii imprezy strefa wystawiennicza, w tym najlepsze kierunki studiów w zakresie gier wideo oraz prezentacja gier - finalistów konkursu Pixel Awards Europe 2022. Tak jak pierwsi twórcy gier wideo z lat 80., również dzisiejsi autorzy gier rywalizują w kategoriach grywalności, talentu, innowacyjności i pomysłów. Festiwal Gier Pixel Heaven i Pixel Expo to od lat impreza właśnie dla nich. No i wszystkich zainteresowanych efektami ich pracy – od graczy, przez media, po wydawców i inwestorów. W trakcie Pixel Heaven 2022 zaprezentują się, między innymi, Apple Muzeum Polska, Arcade 1Up, Atari Fan czy Better Gaming Agency.

Trzy dni wydarzeń na scenie

W trakcie trzech dni festiwalu na scenie głównej odbędą się wykłady, pokazy oraz rozmowy. Już w piątek Piotr Mańskowski, redaktor naczelny magazynu Pixel, poprowadzi sesję Q&A z legendą branży gier wideo, Kenem Williamsem. To amerykański programista gier, który wraz z żoną Robertą Williams założył On-Line Systems. On-Line Systems ostatecznie przekształcił się w Sierra On-Line i ostatecznie został przemianowany na Sierra Entertainment. Para była wiodącymi postaciami w tworzeniu graficznych gier przygodowych. Dziś powracają z projektem "Colossal Cave 3D Adventure". Rozmowa odbędzie się poprzez połączenie zdalne on-line. Będzie można również obejrzeć premierowy pokaz filmu Amiga: Still Alive and Kicking. Pełny kalendarz wydarzeń na stronie Pixel Heaven.

Goście specjalni

Goście specjalni to zawsze szczególny punkt programu w trakcie Pixel Heaven. W tym roku będą nimi Eric Chachi, Jordan Mechner i Martyn Brown.

Pixel Awards Europe 2022

Nierozerwalnie z PH wiąże się również ceremonia przyznania nagród Pixel Awards Europe. W tym roku jury wybierze i nagrodzi najlepsze gry spośród ponad 150 zgłoszeń z całego świata.

Strefa 8/16 bit szranki i konkury

ZX Spectrum i klony, Atari, Commodore, Amiga, Amstrad, Acorn, automaty arcade, flippery, konsole i wynalazki z epoki dawnej, a nawet pierwsze pecety. I konkursy z Nagrodami. Grać i rywalizować w trakcie Pixel Heaven będzie się w turniejach Pinball Dreams, Project-X Special Edition 93, a wśród nagród będą, między innymi, Batman: Wszyscy Kłamią, czyli dedukcyjna kryminalna gra planszowa dla 2-4 graczy, osadzona w komiksowym uniwersum Batmana.

W trakcie Pixel Heaven 2022 dla siebie znajdą również co nieco fani planszówek czy komiksów, wirtualnej rzeczywistości, a wieczorem wszyscy zasiądą na wspólnym afterparty na którym VHS Hell spotka się z Pixel Heaven, a koncerty zagrają KATOD oraz Władysław Komendarek.

Bilety na PH 2022 dostępne na stronie wydarzenia.

 

 technologia i rozrywka