Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Interpol wydał czerowną notę za twórcą stablecoina Terra

Michał Miśko
Opublikowano

Twórca Terraform Labs, Do Kwon, poszukiwany jest czerwoną notą Interpolu. Sam zainteresowany twierdzi, że się nie ukrywa, ale nikt za bardzo nie wie, gdzie jest.

Czerwona nota Interpolu wydana została za Do Kwonem, twórcą Terraform Labs i upadłej kryptowaluty TerraUSD. I choć sam zainteresowany twierdzi, że się nie ukrywa, to nikt za bardzo nie wie gdzie jest, a służby na całym świecie mają obowiązek zatrzymania go. 

Sam interpol nie komentuje, ani upublicznia większości informacji dotyczących czerownych not. Trudno jednak przyopuszczać, aby w przypadku twórcy Terraform Labs chodziło o coś innego, niż, słynny już, upadek stablecoina TerraUSD i kryptowaluty Luna.  Władze Korei Południowej, jeszcze w połowie września, uważały, że Do Kwon oraz kilka innych, poszukiwanych osób, są w Singapurze. Sam zainteresowany na swoim twitterze zaprzecza jakoby uciekał przed wymiarem sprawiedliwości, twierdząc nawet, że jest w trakcie procesu, który oczyści go z zarzutów. Jego ostatnie tweety pochodzą z 17 września.

 

 technologia i rozrywka