Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Ramesh Belwani z jeszcze wyższym wyrokiem niż Holmes

Michał Miśko
Opublikowano

Współnik Elizabeth Holmes spędzi jeszcze dłużej w więzieniu, niż sama założycielka Theranosa. Jego wyrok ogłoszono w środę, słuchał go w milczeniu.

O dwa lata dłuższy wyrok, 13 lat więzienia, usłyszał wspólnik Elizabeth Holmes ze słynnej spółki Theranos, Ramesh Belwani. Wyroku, który został mu odczytany w środę, 7 grudnia, słuchał w milczeniu. Rozprawa trwała cztery godziny. 

Theranos był spółką biotechnologiczną, powstałą w 2003 roku. Firma, pierwotnie pod nazwą Real-Time Cures, miała pod wodzą Elizabeth Holmes, wykonywać pełny zakres testów laboratoryjnych krwi w bardzo krótkim czasie i przy użyciu niewielkiej ilości krwi. Już w 2014 roku spółka wyceniana była na 9 miliardów dolarów, ale rok później pojawiły, po tekście i śledztwie Wall Street Journal, poważne wątpliwości, co do jakości i uczciwości wykonywanych testów.

Wall Street Journal obnażył, po informacjach od informatora, jak spółka, jej szefowa oraz jej ówczesny szef operacyjny, oszukują pacjentów, inwestorów oraz partnerów na temat skuteczności swoich badań oraz samej technologii. W 2018 roku Theranos ogłosił upadłość, a dla Holmes rozpoczął się proces, który zakończył się wyrokiem 11 lat i 3 miesięcy pozbawienia wolności. 

Belwani, który był szefem operacyjnym Theranosa i partnerem życiowym Homes, został uznany winnym 12 zarzutów oszustw. W więzieniu spędzi dwa lata dłużej.

 

 

 technologia i rozrywka