Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site
WSTI Gaming Party
WSTI Gaming Party technologicznie.com

WSTI Gaming Party

17 i 18 lutego w Katowicach odbyło się WSTI Gaming Party, impreza zorganizowana przez Wyższą Szkołę Technologii Informatycznych. W pierwszym dniu imprezy odwiedziłem wieżowiec przy Mickiewicza 29 i chyba byłem jednym ze starszych uczestników imprezy.

Głównymi wydarzeniami katowickiego WSTI Gaming Party były turnieje w League of legends oraz Fifa 16. O ile o tej pierwszej grze nie wiem nic (oczywiście kojarzę tytuł, ale nigdy nie grałem), tak przez chwilę przyglądałem się rozgrywkom w Fifa i muszę przyznać, że rywalizacja stała na średnio zaawansowanym poziomie. Chwilami żałowałem, że wpisując się na listę gości imprezy, kilka dni wcześniej, nie wpisałem się także jako uczestnik. Zdecydowanie mógłbym powalczyć! 

Ciekawym elementem imprezy były także prelekcje zaproszonych gości. Miałem okazję uczestniczyć w wykładzie Kamila Bilczyńskiego z The Farm 51 na temat gamedevu, czyli tego, jak zostać twórcą gier komputerowych. Jeden z współzałożycieli The Farm 51 bardzo ciekawie przedstawił etapy tworzenia gry komputerowej oraz to jakie trzeba mieć umiejętności oraz jakie osoby są poszukiwane w tej branży. Na koniec zgromadzeni goście mieli jeszcze okazję zobaczyć kilka próbek produkcji The Farm 51. Pozostałe prelekcje także zapowiadały się ciekawie, jak np. Inteligencja emocjonalna w robotyce, teoria dźwięku czy wykład z grafiki komputerowej, ale niestety nie miałem okazji w nich uczestniczyć.

Podczas Gaming Party dostępne były także dwa stanowiska prezentujące możliwości wirtualnej rzeczywistości i Oculus Rift, a także stoisko z grami planszowymi. W drugim dniu turnieju odbył się także konkurs Cosplay, ale Deadpool był wyraźnie widoczny już w pierwszym dniu imprezy.