Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site
Anna Streżyńska trafia do biznesu
Anna Streżyńska trafia do biznesu

Anna Streżyńska trafia do biznesu

Była minister cyfryzacji, Anna Streżyńska, wraz z byłymi współpracownikami z Ministerstwa oraz prezesem Kinguin Viktorem Romaniukiem założyła spółkę, która ma zajmować się projektami związanymi ze sztuczną inteligencją, technologią blockchain oraz chmurą.

MC2 Solution to spółka założona przez byłą minister cyfryzacji, Annę Streżyńską oraz jej współpracowników z czasów ministerialnych - Roberta Kalbarczyk i Arkadiusza Szczebiota. W projekt zaangażowany jest także Viktor Romaniuk, CEO Kinguin, globalnego sklepu cyfrowego. I to z tą firmą ma ściśle współpracować MC2, które oprócz tego ma realizować także zewnętrzne projekty. W pierwszej kolejności spółka zajmie się wspomaganiem Kinguin w projekcie tworzenia własnej kryptowaluty (Crown).

Anna Streżyńska dołączy także do rady nadzorczej drużyny e-sportowej należącej do Kinguin, Team Kinguin.  Na potrzeby e-sportu w Warszawie ma powstać centrum, którego zadaniem będzie zaznaczenie Warszawy na e-sportowej mapie świata.