Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site
Autonomiczne taksówki w Izraelu już w 2019 roku
Autonomiczne taksówki w Izraelu już w 2019 roku

Autonomiczne taksówki w Izraelu już w 2019 roku

Samochody autonomiczne to modny temat, ale wydawało by się, że jeszcze sporo czasu upłynie zanim zostanie (jako tako) wdrożony. Tymczasem Volkswagen, wespół z Mobileye, ogłosili, że planują wprowadzenie autonomicznych taksówek już w 2019 roku, w Izraelu.

Mobileye to izraelska firma założona w 1999 roku. Zajmuje się tworzeniem systemów rozpoznawania obiektów, za pomocą obrazu docierającego z kamer i przetwarzanego na zasadzie maszynowego uczenia się. W 2017 roku firmę tę przejął Intel za ok. 15 miliardów dolarów. Dyrektor wykonawczy Intela mówił wtedy, że przejęcie to łączy inteligentne oczy autonomicznych samochodów z inteligentnym mózgiem (Intela), odpowiedzialnym za ich sterowanie.

Tak działa technologia Mobileye w praktyce

W poniedziałek, 29 października, Mobileye, wespół z Volkswagenem ogłosili, że zamierzają już w 2019 roku uruchomić na terenie Izraela usługę autonomicznych taksówek. Niemiecka firma ma być odpowiedzialna za dostarczenie floty elektrycznych pojazdów, systemem sterowania autami ma zająć się oczywiście Mobileye. Do roku 2022 na ulicach Izraela ma jeździć już kilkaset takich samochodów. Co ciekawe, Volkswagen nie jest (i nie został) członkiem tzw. super grupy, czyli związku firm Intel, BMW, Fiat Chrysler i Mobileye rozwijającej technologię i produkcję autonomicznych samochodów. Super grupa została przedstawiona w 2017 roku i obecnie testuje już autonomiczne pojazdy na drogach publicznych.

Związki z VW i BMW są zupełnie inne. Z tą pierwszą firmą tworzymy podmiot joint venture i dostarczymy rozwiązanie AV do już istniejących samochodów Volkswagena.

Powiedział rzecznik prasowy Mobileye, cytowany przez serwis The Verge.

Szczerze wierzymy, że autonomiczne, elektryczne samochody dostarczą i miastom na całym świecie bezpiecznej i pozbawionej zanieczyszczeń mobilności w sposób dostępny i wygodny. Cieszymy się na współpracę z naszymi lokalnymi partnerami w Izraelu, Mobileye i Champion Motors.

Powiedział dr Hubert Diess, CEO Volkswagen Group.

Champion Motors to oficjalny dystrybutor Volkswagena na terenie Izraela od 1965 roku. Firma reprezentuje także Audi, Skodę i Seata.