Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site
Tauron i ING Bank Śląski uruchamiają sieć stacji ładowania pojazdów elektrycznych w Katowicach
Tauron i ING Bank Śląski uruchamiają sieć stacji ładowania pojazdów elektrycznych w Katowicach

Tauron i ING Bank Śląski uruchamiają sieć stacji ładowania pojazdów elektrycznych w Katowicach

W Katowicach powstaje system elektromobilności.

23 stacje ładowania pojazdów elektrycznych to podstawa uruchamianego w Katowicach przez Tauron i ING Bank Śląski systemu elektromobilności.

Mieszkańcy Katowic, jako jedni z pierwszych w Polsce, będą mieli okazję, by samemu dołożyć własną cegiełkę do walki ze smogiem. W stolicy województwa Śląskiego powstaną nowe stacje ładowania aut elektrycznych. Już teraz w 23 lokalizacjach w Katowicach dostępne są stacje ładowania samochodów, a docelowo ma być ich aż 100! Każda ze stacji oznaczona będzie barwami ING Banku Śląskiego i spółki Tauron. Zostaną one ulokowane w miejscach popularnych i łatwo dostępnych - chcemy, by były tam, gdzie są naprawdę potrzebne.

Dzięki tej inwestycji, Katowice staną się miastem z jedną z najlepiej rozwiniętych infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych w całej Polsce.

Na tym nie koniec. Już w grudniu, do dyspozycji mieszkańców Katowic oddanych zostanie 20 nowoczesnych, elektrycznych i ekologicznych samochodów do wykorzystywania w ramach tzw. car-sharingu, czyli wypożyczania aut. Udostępnione zostaną aż cztery różne modele pojazdów: Nissan Leaf, BMW i3, Renault Zoe oraz Volkswagen e-Golf. Dzięki temu, każdy zainteresowany kierowca będzie mógł nie tylko ekologicznie podróżować po mieście, ale i samemu przekonać się, jak sprawdzają się auta elektryczne.

Car-sharing pod patronatem ING Banku Śląskiego i firmy Tauron będzie prowadzony za pomocą specjalnej aplikacji mobilnej. Chętni na wypróbowanie  pojazdów będą mieli do dyspozycji aplikację testową eCar od TAURONA, która pozwoli wypożyczyć, uruchomić i oddać samochód. 

Współpraca ING Banku Śląskiego ze spółką Tauron jest odpowiedzią nie tylko na pogarszające się warunki ekologiczne dużych miast. To też sposób pokazania, że w metropoliach warto zastanowić się nad alternatywą dla posiadania własnego samochodu. Car-sharing to ciekawa opcja dla kierowców, którzy nie chcą utrzymywać auta, a poruszanie się po mieście samochodem jest dla nich najlepszą z dostępnych opcji. Pomoże też zapomnieć o ciągłych kłopotach z szukaniem miejsc parkingowych, bezpieczeństwem oraz … niemałych kosztach posiadania własnego samochodu.