Wydrukuj tę stronę
Jack Ma dołoży się do walki z koronawirusem w USA i Afryce
Jack Ma dołoży się do walki z koronawirusem w USA i Afryce

Jack Ma dołoży się do walki z koronawirusem w USA i Afryce

Chiński miliarder dotuje Afrykę i Stany Zjednoczone w walce z koronawirusem.

Współzałożyciel Alibaby, chiński miliarder Jack Ma, jeden z najbogatszych ludzi na świecie i najbogatszy człowiek w Azji, przeznaczy ułamek swojej fortuny na walkę z koronawirusem. Ma ma przekazać pieniądze na zakup, m.in. masek i testów na obecność SARS-CoVid-2, które mają być użyte na całym kontynencie afrykańskim oraz w Stanach Zjednoczonych.

CNN podaje, że Jack ma zakupi i przekaże Afryce 1,1 miliona testów na obecność koronawirusa, 6 mili0onów masek ochronnych oraz 60 tysięcy kombinezonów ochronnych i masek. 

Świat nie może sobie pozwolić na nieprzewidywalne skutki Covid-19 w Afryce

napisał na swoim Twitterze Ma w poniedziałek, 16 marca.

Jack Ma zapowiedział, że przekaże wspomniane materiały premierowi Etopii, który będzie odpowiedzialny za dystrybucję ich na terenie kontynentu. 

Chiński miliarder ma plan pomocy także Stanom Zjednoczonym. Do kraju rządzonego obecnie przez Donalda Trumpa powędrować ma pół miliona testów na becnośc koronawirusa oraz milion sztuk masek ochronnych. Ma nie chce na tym poprzestać i zapowiada, że zamierza pomóc również Europie oraz Iranowi, gdzie zdiagnozowano już prawie 15 tysięcy zakażonych.

Na początku marca Ma przeznaczył środki na zakup miliona masek, które posłużyły w walce z epidemią w Japonii. Cóż więc można powiedzieć, ma chłop gest.

GEEKWEB - lekki blog technologiczno - rozrywkowy