Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

CD Action jednak może mieć szansę na przetrwanie

CD Action jednak może mieć szansę na przetrwanie
CD Action jednak może mieć szansę na przetrwanie

Kilka tygodni temu świat wstrzymał oddech w związku z informacjami, jaki dobiegły z redakcji najdłużej wydawanego pisma o grach komputerowych.

OK. Nikt tak naprawdę oddechu nie wstrzymywał, ale informacja o prawdopodobnej likwidacji pisma CD-Action faktycznie pojawiła się kilka tygodni temu. Branżowa prasa i portale pisały wtedy, donosząc za redakcją, że wszyscy jej członkowie otrzymali wypowiedzenia od wydawcy i najprawdopodobniej oznacza to, że najstarszy magazyn o grach w Polsce przestanie się ukazywać. Miał się pojawić w kioskach jeszcze jeden numer, a potem, kto wie. Tymczasem właśnie zapowiedziano kolejny, siódmy numer w tym roku, i wygląda na to, że (nie chę napisać kultowy, ale) zasłużony tytuł w Polsce może zostać uratowany. 

Okładka czerwcowego numeru CDA

We wstępie zapowiedzi nowego numeru Tomasz Lubczyński informuje, że trwają rozmowy nad przejęciem CD-Action przez nowego inwestora. Oznacza to, że w przypadku powodzenia tych rozmów tytuł ma szansę na przetrwanie - a krążące informacje mówią o tym, że powodem ewentualnego końca pisma wcale nie miały by być kłopoty na rynku wydawniczym, a inne problemy wewnątrz spółki Bauer, wydawcy tytułu.

Na początku maja Bayer Media Group zawarł z Telewizją Polsat umowę przedwstępną umowę dotyczącą kupna Grupy Interia. Transakcja opiewać ma na 422 miliony złotych i w całości mają ją pokryć środki własne Telewizji Polsat. Może to nic nie znaczyć, a może znaczyć wiele i być sygnałem, że niemiecka spółka zamierza zreorganizować swoje portfolio.

Ze swojej strony mam nadzieję, że nabycie CD-Action ostatecznie dojdzie do skutku i pierwszą decyzją nowego właściciela będzie - oprócz oczywiście utrzymania wydawnictwa - całkowita przebudowa strony internetowej pisma. Ta obecna swoim wyglądem sugeruje jeszcze pamięć o XX wieku.