Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

PKN Orlen przejmie Ruch

PKN Orlen przejmie Ruch
PKN Orlen przejmie Ruch

Prezes UOKiK wydał zgodę na przejęcie Ruchu przez PKN Orlen.

Wniosek Polskiego Koncernu Naftowego Orlen o zgodę na przejęcie spółki Ruch wpłynął do UOKiK 8 kwietnia br. Transakcja ma polegać na nabyciu akcji w kapitale zakładowym Ruchu i tym samym przejęciu kontroli nad spółką. Ruch boryka się z problemami od dłuższego czasu. Już pod koniec sierpnia 2018 roku Ruch S.A. zwrócił się z wnioskiem do Sądu restrukturyzacyjnego o akceptację przez Sąd wniosku o otwarcie przyśpieszonego postępowania układowego w celu zawarcia układu częściowego. Był to wybieg spółki, który miałby spowodować zawarcie układu obejmującego tylko tych wierzycieli, którym spółka jest winna ponad milion złotych.  27 sierpnia 2019 roku Sąd Okręgowy w Warszawie zatwierdził układy częściowe z Wierzycielami w ramach PPU1 oraz PPU2. Postanowienia Sądu Okręgowego w powyższym zakresie są prawomocne i zapadły na posiedzeniu niejawnym. 

W listopadzie zeszłego roku natomiast Ruch, w komunikacie prasowym, poinformował, że zanotował najlepszy od stycznia 2018 roku wynik operacyjny. Analiza osiąganych przez RUCH S.A. wyników wykazuje tendencję stopniowej poprawy - pisał, Wojciech Paczyński, rzecznik prasowy Ruch S.A.

W komunikacie Urzędu Ochrony Kokurencji i Konsumentów czytamy, że działalność uczestników koncentracji pokrywa się w zakresie sprzedaży detalicznej prasy i artykułów konsumpcyjnych codziennego użytku (AKCU). W przypadku grupy PKN Orlen sprzedaż realizowana jest poprzez sieć sklepów przy stacjach paliw, natomiast Ruch sprzedaje prasę i inne produkty w kioskach i salonikach prasowych.