Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Google zmienia domyślne zasady przechowywania danych

Google zmienia domyślne zasady przechowywania danych
Photo by Mitchell Luo on Unsplash

Po latach bojów przeróżnych wojowników o prawa do prywatności w Internecie oraz licznych karach nałożonych na Google amerykański gigant zmienia domyślne warunki przechowywania danych swoich klientów.

W maju 2019 roku Google wprowadziło narzędzie pozwalające swoim użytkownikom na usuwanie dotyczących ich, a zgromadzonych przez firmę danych. Ale z takiej opcji trzeba było skorzystać, trzeba było wiedzieć o jej istnieniu, a później wiedzieć gdzie i co kliknąć. Teraz to się odrobinę zmieni. Google wprowadza bowiem zmiany, które z automatu i w sposób domyślny usuną dane użytkownika, takie jak wyszukiwane frazy czy odwqiedzone strony czy dane lokalizacyjne po 18 miesiącach. Wyjątkiem są tutaj dane gromadzone w serwisie YouTube, które automatycznie usunięte zostaną z konta użytkownika 36 miesiącach.

Jak usunąć swoją aktywność w google?

Malutki haczyk polega na tym, że domyślnie takie ustawienia uzyskają tylko nowe konta. Użytkownicy już istniejący dostaną jednak stosowne powiadomienia, które będą informować ich o nowych możliwościach na ich kontach.

Minimalizacja zbieranych przez Google danych jest naszym priorytetem. Nie chcemy i nie będziemy dłużej przechowywać w nieskończoność aktywności naszych użytkowników, chyba, że sami nas o to wyraźnie poproszą.

- powiedział David Monsees, product manager w Google.