Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

W Polsce jest ponad 37 milionów kont internetowych. To prawie tyle, ile całkowita liczba ludności

W czwartym kwartale 2019 roku liczba rachunków klientów indywidualnych posiadających umowy umożliwiające dostęp do usług bankowości internetowej wyniosła ponad 37 mln.

Raport Netb@nk z czwartego kwartału 2019 roku, przygotowany przez Związek Banków Polskich, podaje kilka ciekawych liczb dotyczących bankowości internetowej w Polsce. Według danych w czwartym kwartale liczba rachunków klientów indywidualnych posiadających umowy umożliwiające dostęp do usług bankowości internetowej wyniosła ponad 37 milionów. To prawie tyle, ile wynosi całkowita liczba ludności w naszym kraju. Oznacza to również wzrost o 0,38 procenta w stosunku do kwartału trzeciego ubiegłego roku (ale jednocześnie spadek w stosunku do tego samego okresu w roku poprzednim, o -1,80 procenta). Aktywnie, czyli logując się przynajmniej raz w miesiącu, z rachunków tych korzysta ponad 18 milionów Polaków.

Ciekawą informację stanowią także statystyki dotyczące aplikacji mobilnych bankowości internetowej,która zdobywa raz po raz większą popularność. Obecnie z takiej opcji korzysta aż 12 milionów Polaków, co oznacza wzrost o ponad 15 procent. Na koniec 2019 roku, wśród ponad 12 mln klientów indywidualnych, którzy aktywnie korzystają z bankowości mobilnej aż 5,7 mln użytkowników możemy nazwać mobile only. Oznacza to, że 48 procent użytkowników stanowią osoby logujące się przynajmniej raz w miesiącu do aplikacji mobilnej, przy jednoczesnym braku logowania do bankowości elektronicznej na komputerze stacjonarnym.

Płatności bezgotówkowe

Dane za ostatni kwartał 2019 roku wskazują również na zwiększenie liczby transakcji w systemie Elixir o prawie o 5 procent w porównaniu do III kwartału oraz wzrost ich wartości o prawie 6%procent. W systemie Express Elixir liczba transakcji wzrosła o niespełna 23 procent, a ich wartość o ponad 14 procent w odniesieniu do III kwartału 2019 roku. Raport za IV kwartał 2019 roku w całości możecie znaleźć tutaj.