Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

#FactCheck: Obraz Waltera Molino z 1962 roku prezentuje wizję świata w 2022 roku? Nie do końca

Ilustracja, w innych wersjach nazywana obrazem, autorstwa Waltera Molino ma przedstawiać wizję życia w roku 2022.

Wiele osób na Facebooku oraz Twitterze udostępnia grafikę z 1962 roku, która ma symbolizować życie w 2022 roku. Wiele osób wizja szczelnie opakowanych ludzi w swoistego rodzaju jednośladach jednoznacznie kojarzy się z reżimem sanitarnym, który przeżywamy obecnie. Skąd oni to wiedzieli, pytają inni, a jeszcze inni znowu wietrzą w tym wszystkim jakiś spisek.

Walter Molino - włoski artysta komiksowy i ilustrator. Żył w latach 1915 - 1997.

Jak jest naprawdę? Grafika ilustrowała tekst opublikowany 16 grudnia 1962 roku w tygodniku La Domenica del Corriere. Jest ilustracją artykułu dotyczącego pojazdów przyszłości, a na rysunku Singoletta, wizja Waltera Molino, jednoosobowy pojazdu przyszłości, który miałby rozwiązać problem miejskich korków. Choć wielu osobom kojarzy z epidemią to z takową nie ma niczego wspólnego. Odniesienia do tego, że jest to wizja roku 2022 także nie są prawdą. Nigdzie w artykule nie jest wspomniana żadna konkretna data.

Werdykt brzmi więc: częściowo fakt.