Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Prezydent Duda nie korzysta już z TikToka

Prezydent Andrzej Duda nie korzysta już z TikToka. Konto miał tam od marca.

Prezydent Andrzej Duda pod koniec marca tego roku ogłosił, że oficjalnie będzie dostępny także na TikToku. Jego obecność w aplikacji miała pozwolić lepiej docierać do młodszej części potencjalnego elektoratu. Prezydent zamieścił tam jednak jedynie dwa materiały, które co prawda cieszyły się dużą popularnością, ale były także zaczynem do wielkiej krytyki głowy państwa. Teraz oficjalnie potwierdzono, że prezydenckie konto zniknie z serwisu.

Nie bez znaczenia miała również, jak donosi Rzeczpospolita, rekomendacja ABW, która odradzała prezydentowi i jego otoczeniu korzystanie z aplikacji należącej do chińskiej firmy. Wielu obserwatorów wskazuje jednak również, że TikTok mógłby być kością niezgody w relacjach polsko - amerykańskich. Donald Trump wydał w ostatnim czasie aż dwa prezydenckie dekrety mające na celu pozbycie się chińskiej firmy ByteDance z amerykańskiego rynku.