Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Z konta PayPal kupisz i sprzedasz kryptowaluty

Za pomocą konta PayPal będzie możliwość handlu kryptowalutami.

Bitcoin będzie pierwszą kryptowalutą, którą można będzie kupować i sprzedawać za pomocą swojego konta PayPal. Opcja taka dostępne będzie już za kilka tygodni w Stanach Zjednoczonych, a następnie do końca roku dla klientów z innych krajów. Następnie sukcesywnie dodawane będą kolejne waluty, jako pierwsze Ethereum, Litecoin i Bitcoin cash. Zgromadzone w kryptowalutach środki będąmogły służyć do zakupów wszędzie tam, gdzie system obsługuje płatności via PayPal.

Chcemy w ten sposób szerzyć wiedzę na temat tej technologii. Razem z mozliwościami kupna, sprzedaży i płatności za pomocą kryptowalut będziemy udostępniać także niezbędną wiedzę, aby nasi kleinci mogli zapoznać się bliżej z tym, czym są kryptowaluty - napisano w oświadczeniu.

Na tego typu działanie PayPal potrzebował, i je otrzymał, zezwolenia Depratamentu Finansów Stanu Nowy Jork. To również nie pierwszy mariaż PayPala z kryptowalutami. Kiedy Facebook ogłosił własny tego typu projekt - Libra, PayPal był jednym z partnerów tego projektu, ale jako pierwszy podmiot wycofał się po kilku miesiącach z uwagi na niezbyt pochlebne opinie i zainteresowanie projektem regulatorów finansowych na świecie.