Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Wielki włam do Europejskiej Agencji Leków

Europejska Agencja Leków przyznaje, że padła ofiarą cyberataku w wyniku którego atakujący uzyskali dostęp do dokumentów związanych z Covid-19.

Europejska Agencja Leków (EMA), która pracuje obecnie nad zatwierdzeniem dwóch szczepionek do powszechnego użytku na terenie Unii Europejskiej padła ofiarą cyberataku. Doszło do uzyskania dostępu do dokumentów związanych z Covid-19, mówią przedstawiciele EMA. W sprawie ataku wszczęte zostało śledztwo, na tę chwilę Agencja nie podaje żadnych bliższych szczegółów.

Agencja w oświadczeniu przekonuje, że atak nie będzie miał wpływu na proces zatwierdzania szczepionek nad którymi pracuje. Mówimy tutaj o preparatach firm Pfizer oraz Moderna. Do dokumentacji szczepionki tej pierwszej dostęp miały mieć osoby do tego nieupoważnione. Oświadczenie ukazało się również na stronie firmy BioNTech, współtwórcy szczepionki BNT162b2. Czy atakujący mieli również dostęp do dokumentów Moderny na razie nie wiadomo.