Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Bitcoin sięgnął nowego szczytu

Michał Miśko
Opublikowano

Cena bitcoina w ciągu 24 godzin wzrosła o 4 procenty i osiągnęła nowy, historyczny poziom.

Cena bitcoina osiągnęła nowy rekord. W ciągu ostatnich 24 godzin cena najstarszej i najdroższej kryptowaluty wzrosła o 4 procent osiągając wartość ponad 62 tysięcy dolarów. Podobnie zachowało się Ethereum, druga najdroższa waluta na rynkach krypto, osiągając nowy rekord na poziomie 2210 dolarów.

Wszystko to w przede dniu wejścia na giełdę operatora jednej z największych giełd kryptowalut, Coinbase. Założona w 2012 roku giełda w pierwszym kwartale tego roku zanotowała przychód na poziomie 1,8 miliarda dolarów, co stanowi dziewięciokrotny wzrost w stosunku do tego samego okresu roku poprzedniego. 

Cały rynek kryptowalut przekroczył niedawno wartość 2 bilionów dolarów. Jednak w całej tej beczce miodu jest również łyżka dziegciu. Szef innej internetowej giełdy, Krakena, ostrzega, że z uwagi na nieprzychylność rządów niektórych państw w stosunku do kryptowalut rynek może się załamać.  Mimo tego Kraken zamierza również wejść w najbliższym czasie na giełdę. Zdaniem Jesse'ego Powella każda próba ograniczenia czy regulacji tej sfery może doprowadzić paradoksalnie do jeszcze większego zainteresowania. Może dojść więc w najbliższym czasie do burzy, ale po niej znowu powinno pojawić się słońce.