Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Tesla sprzedała część posiadanych Bitcoinów

Michał Miśko
Opublikowano

Tesla sprzedała część posiadanych przez firmę Bitcoinów, które zakupiono w styczniu tego roku.

Elon Musk poinformował, że Tesla sprzedała 10 procent posiadanych przez siebie Bitcoinów. Kryptowalutę wartości ok. 1,5 miliarda dolarów firma z siedzibą w Palo Alto kupiła w styczniu tego roku. Na transakcji, dzięki niemal stale rosnącej cenie najstarszej kryptowaluty na rynku, Tesla zarobiła ponad 100 milionów dolarów. Musk jednocześnie poinformował, że jego prywatne zasoby kryptowalut pozostały niezmienione.

I have not sold any of my Bitcoin. Tesla sold 10% of its holdings essentially to prove liquidity of Bitcoin as an alternative to holding cash on balance sheet - napisał na swoim Twitterze Musk.

Pomimo opinii, że kryptowaluty są narzędziem czysto spekulacyjnym duże firmy coraz życzliwiej patrzą w ich stronę, szczególnie jeśli chodzi o Bitcoina. Styczniowa inwestycja Tesli spowodowała, że w chwili jej ogłoszenia (na początku lutego) cena BTC podskoczyła o 17 procent. Następnie przez kolejne tygodnie Bitcoin bił rekordy historycznych wartości. Tesla niedawno ogłosiła także, że jednym ze środków płatności za produkowane przez firmę samochody będzie (i jest) Bitcoin. Waluta jeszcze do niedawna kojarzona z praniem brudnych pieniędzy przykuła uwagę również takich firm jak PayPal, która ogłosiła, że wprowadzi na kontach swoich klientów możliwość handlu kryptowalutami. Największa na świecie spółka specjalizująca się w zarządzaniu aktywami, Blackrock, także zezwoliła ostatnio części swoim funduszom na inwestowanie w Bitcoina. Jedna z największych giełd kryptowalut na świecie, Coinbase, weszła również w ostatnim czasie - z wielkim sukcesem - na giełdowy parkiet.

 

Wciąż w światku kryptowalut zdarzają się jednak czarne owce. Właściciel tureckiej giełdy zniknął kilka dni temu wraz z 2 miliardami dolarów należącymi do jego klientów, kryptowaluty wciąż wykorzystywane są powszechnie w cyberatakach, np. typu ransomware, do wymuszania okupu, a nagły, niekontrolowany wzrost ceny Bitcoina spowodował poważne kłopoty kilku pośredników w handlu krypto. Kryptowaluty przyciągają także uwagę rządów niektórych państw, rynek ten częściowo został odcięty w Chinach, w Indiach natomiast rząd zastanawia się nad całkowitym zakazem wszelkiej aktywności związanej z kryptowalutami.