Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Musk znowu tweetuje, ale Bitcoin stoi

Michał Miśko
Opublikowano

Elon Musk znowu tweetuje o swoim poparciu dla kryptowalut, ale rynek już nie reaguje tak gwałtownie.

Elon Musk wiele razy wpływał na kursy kryptowalut. Szef Tesla i SpaceX wpływał na osiągnięcie rekordowych notowań Bitcoina po oświadczeniach, że Tesla kupiła tę krytowalutę za 1,5 miliarda dolarów w styczniu, by później oznajmić, że pozbyła się części zasobów i wpłynąć w ten sposób na spadek kursu. Tweety Muska o Dogecoin również spowodowały historyczne wzrosty tej powstałej dla żartu kryptowaluty. Kiedy Musk oznajmił jednak, że Tesla rezygnuje z przyjmowania Bitcoina jako środka płatniczego, a w dodatku regulacje prawne w Chinach zabroniły całkowicie obrotu kryptowalutami sektorowi finansowemu, kursy kryptowalut załamały się. Kurs Bitcoina spadł do notowań najniższych od trzech miesięcy i utrzymuje się na tym poziomie od kilku dni. Spadki zaliczyły zresztą wszystkie kryptowaluty, które uzależnione są w pewien sposób od kursu najstarszej kryptowaluty.

Dziś Elon Musk znów wysłał tweeta wspierającego rynek kryptowalut, ale kursy nie wystrzeliły w górę. Być może magiczna moc Twittera przestała być udziałem z pewnością genialnego, ale momentami porywczego, multimiliardera. Musk napisał dziś, że w wyborze pomiędzy tradycyjną walutą, a kryptowalutami, wybiera tę drugą opcję. I choć kurs Bitcoina nieco podskoczył po tym oświadczeniu, to nie wydarzyło się nic spektakularnego. Nadal w chwili obecnej kurs BTC oscyluje w granicach 144 tysięcy złotych, a Ethereum, które również niezwykle ucierpiało na ostatnich wydarzeniach, notowane jest na poziomie ok. 9 tysięcy złotych.