Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Polscy seniorzy rzadko korzystają z Internetu

Michał Miśko
Opublikowano

Polska nisko wśród krajów Unii Europejskiej w statystykach użytkowników Internetu w wieku powyżej 65 roku życia.

Jeśli czytasz ten news to korzystasz z Internetu. To oczywiste. Dziś wszyscy korzystamy z Internetu. I tak pokazują również badania. Wśród osób w wieku 16-24 średnia osób korzystających z globalnej sieci w krajach Unii Europejskiej wynosi 98 procent. Jednak kiedy do statystyki tej dokładać będziemy coraz starsze osoby, to będzie ona spadać. Całościowe statystyki Europejczyków (mieszkających w granicach UE) w wieku od 16 do 74 roku życia to 88 procent. Wciąż nieźle. Jeśli jednak pod uwagę weźmiemy tylko najstarszych, to sytuacja wygląda nieco inaczej.

W roku 2020, w czasie trzech miesięcy, co najmniej raz skorzystało z Internetu jedynie 61 procent osób w wieku 65-74 lata. Polska w tej statystyce jest w unijnym ogonie, z Internetu korzysta u nas 43 procent seniorów. Gorzej jest jedynie w Rumunii, Portugalii, Grecji, Chorwacji i w Bułgarii. W tym ostatnim kraju jedynie jedna czwarta osób w wieku emerytalnym skorzystała z sieci raz w ciągu trzech miesięcy w ciągu całego 2020 roku - a, przypomnijmy, był to rok w którym wyjątkowo często, z uwagi na pandemię, korzystaliśmy z Internetu. Najlepiej w tej statystyce wypada Dania w której z Internetu korzysta aż 94 procent osób w wieku od 65 do 74 lat. Poniżej progu 50 procent w Unii Europejskiej jest aż 9 krajów. A czy senior z Twojej rodziny korzysta z Internetu? Dlaczego osoby powyżej 65 lat tak rzadko korzystają z dobrodziejstwa sieci? Podzielcie się swoimi opiniami w komentarzach.