Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Skończyły się wzrosty. Amazon nie będzie przyjmował kryptowalut

Michał Miśko
Opublikowano
Skończyły się wzrosty. Amazon nie będzie przyjmował kryptowalut
Amazon zanegował plotki o planach dotyczących kryptowalut

Amazon nie będzie przyjmował kryptowalut jako płatności. W ten sposób uciął plotki na których notowania Bitcoina urosły wczoraj o 12 procent.

Bitcoin po tygodniach marazmu odbił wczoraj o ponad 12 procent. Powodem takiego skoku była jedna plotka. Plotka, która głosiła, że Amazon, już wkrótce, przyjmować będzie Bitcoin jako środek płatności, a w dalszej perspektywie także inne kryptowaluty. Spekulacje spowodowane są ogłoszeniem o pracę, jakie ukazało się na stronie założonej przez Jeffa Bezosa firmy. Nieco później informację o tym, że Amazon ma do końca roku zaimplementować płatności za pomocą Bitcoina podał (rzekomo) serwisowi City AM anonimowy informator związany z firmą. Dziś Amazon oficjalnie zanegował te doniesienia, pisząc w oświadczeniu, że firma nie jest zainteresowana działaniem w tej materii.

Jak zareagował rynek? Oczywiście spadkiem. Notowania BTC spadły o ok. 6 procent, a wraz z nim inne kryptowaluty, takie jak Ethereum, Dogecoin czy Stellar.