Wydrukuj tę stronę

Konta osób poniżej 16 roku życia na Instagramie domyślnie prywatne

Michał Miśko
Opublikowano
Konta osób poniżej 16 roku życia na Instagramie domyślnie prywatne
Instagram

Instagram wprowadził opcję, która wszystkim nowym kontom założonym przez osoby poniżej 16 roku życia nadaje domyślnie opcję prywatnych.

Jeśli masz poniżej 16 lat i założysz konto na Instagramie to domyślnie będzie ono od teraz ustawione jako prywatne. Oznacza to, że jedynie zatwierdzeni obserwatorzy będą mogli polubić opublikowane zdjęcia lub skomentować je. Testy pokazały również, że jedynie jedna osoba na pięć przechodzi z opcji prywatnej na publiczną, po wprowadzeniu tego typu ustawień. Istniejące już konta pozostaną na ustawieniach takich, jakie ma ich użytkownik, ale stosowne komunikaty będą wyświetlać się pokazując, co można zyskać przechodząc w tryb prywatności.

Facebook (właściciel Instagrama) pracuje również nad rozwiązaniem, które pozwoli znajdować i usuwać konta dzieci, które nie skończyły jeszcze 13 lat, a takie konta założyły - według regulaminu Facebooka konta na portalu społecznościowym może mieć osoba, która skończyła 13 rok życia. Instagram wprowadził również opcję, która uniemozliwia właścicielom niektórych kont - które np. w ostatnim czasie zostały ukarane blokadą za wysyłanie wiadomości do kont należacych do dzieci - znajdywanie takich kont w wyszukiwarce.  

Wszystkie zmiany mają związek z naciskami na wielkie firmy technologiczne, żeby te wprowadzały więcej zmian mających na celu ochronę najmłodszych uzytkowników sieci przed treściami dla nich nieodpowiednimi.

 

 

 

GEEKWEB - lekki blog technologiczno - rozrywkowy