Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Limity na gry to nie wszystko. Chińskie dzieci dostają także limit na TikToka

Michał Miśko
Opublikowano
Limity na gry to nie wszystko. Chińskie dzieci dostają także limit na TikToka
TikTok

W sierpniu w Chinach wprowadzono limit 3 godzin na gry online, dla dzieci poniżej 18 roku życia. Kolejna regulacja dotyczy aplikacji TikTok i czasu jaki mogą w niej spędzać najmłodsi.

Dzieci poniżej 14 roku życia będą mogły spędzić jedynie 40 minut dziennie w aplikacji Douyin, czyli chińskim odpowiedniku TikToka. Tencent, właściciel aplikacji, chwali się na swoim blogu, że to pierwsze tego typu rozwiązanie w aplikacjach z krótkimi materiałami wideo. 40 minutowe okienko będzie również ograniczone w ciągu dnia i dostępne w godzinach od 6 do 22.

Douyin nie ma dolnej granicy wieku przy której użytkownik może założyć konto, ale poniżej 18 roku życia młody człowiek musi mieć zgodę rodziców na rejestrację. W siostrzanej aplikacji TikTok minimalna granica wieku użytkownika to 13 lat. Wprowadzone ograniczenia są częścią nowego trybu Youth Mode w aplikacji. Oprócz nich wprowadzono również dodatkowe treści edukacyjne z zakresu historii, wystaw muzealnych, czy nauki.

W sierpniu tego roku regulacje rządowe w Chinach wprowadziły również ograniczenia dotyczące gier online. Czas jaki osoby poniżej 18 roku życia mogą spędzać na internetowej rozrywce ograniczono do godziny dziennie, pomiędzy 20 i 21 w piątek, sobotę oraz niedzielę i w święta państwowe. Nowe restrykcje zostały wprowadzone miesiąc po tym, jak w Chinach gry sieciowe nazwano opium duchowym, a temat podchwyciły media niemal na całym świecie. W lutym natomiast, również w Chinach, całkowicie zakazano posiadania przez dzieci telefonów komórkowych na terenie szkół.