Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Chińczycy jako kryptowalutowi klienci non grata

Michał Miśko
Opublikowano

Po zakazie jaki wydał Narodowy Bank Chin w sprawie obrotu kryptowalutami największe giełdy kryptowalutowe na świecie wycofują się z obłsugi chińskich klientów.

Po decyzji Narodowego Banku Chin w sprawie zakazu jakichkolwiek transakcji na kryptowalutach największe światowe giełdy krypto wycofują się z obsługi chińskich klientów. Huobi w trybie nartychmiastowym wstrzymuje możliwość rejestracji nowych kleintów z terenu Państwa Środka, a wszystkie dotychczas istniejące konta klientów z Chin zostaną usunięte 31 grudnia tego roku.

Na decyzję władz Chin zareagował także Binance. Giełda wprowadziła już blokadę rejestracji użytkowników korzystających z chińskich prefiksów numerów telefonów komórkowych. Dodatkowo aplikacja mobilna Binance przestała być już dostępna dla klientów na terenie Chin. Rzecznik prasowy Binanance na antenie CNBC powiedział, że jego firma przestrzega w ten sposób wszelkich lokalnych regulacji prawnych, niezależnie od regionu geograficznego na którym działa.

 

Ostatnie działania władz Chin w stosunku do rynku kryptowalut nie są nowością, a swoistym uzupełnieniem poprzednich działań, które podejmowane są od roku 2017. Najpierw zabroniono działalności chińskim giełdom kryptowalut i podmiotom oferującym emisję nowych rodzajów kryptowalut. Następnie władze Chin powzięły działania mające na celu blokadę adresów IP domen giełd kryptowalut, których siedziba mieściła się poza Chinami. W maju tego roku Chiny zakazały natomiast instytucjom finansowym prowadzenia jakichkolwiek usług związanych z kryptowalutami, a następnie zakazano również tzw. kopania kryptowalut.

Działania Chin wpłynęły na kurs Bitcoina, który spadł o kilka procent, ale później wrócił do ostatnich średnich notowań i w tej chwili za jednego BTC trzeba zapłacić ok. 172 tysięcy złotych.