Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

"Bitcoin jest bezwartościowy"

Michał Miśko
Opublikowano

Nie jest żadną tajemnicą, że w większości bankowcy i ekonomiści, zrzeszeni np. w holdingach finansowych, nie są wielkimi fanami kryptowalut.

Osobiście uważam, że Bitcoin jest bezwratościowy, powiedział Jamie Dimon, CEO JPMorgan Chase, jednego z największych holdingów finansowych na świecie, cytowany przez CNBC.

Nie chcę być rzecznikiem Bitcoina, tak naprawdę nie dbam o to. Nasi klienci to dorosłe osoby, więc jeśli chcą wchodzić w kryptowaluty to im to umożliwiamy. W 2019 roku JPMorgan Chase ogłosił powstanie własnej krypto o nazwie JPM Coin, a w sierpniu tego roku, kierowany przez Dimona JPM Chase, umożliwił swoim klientom inwestycje w aż sześc funduszy opartych o kryptowaluty. Pomimo lekkiego rozdwojenia z tym, co uważa prezes holdingu, a co robi jego firma, ten podtrzymuje swoje zdanie i twierdzi, że na pewnym etapie Bitcoin i inne kryptowaluty zostaną w znaczny sposób uregulowane prawnie, czyli dojdzie do momentu w którym, w jakiś sposób, będą one  kontrolowane centralnie. W ten posósb staną się tym, czym nigdy nie miały być.

Po części ten scenariusz zaczął się już realizować. W Chinach niemal całkowicie zakazano przecież obrotu i inwestycji w kryptowaluty, a administracja Joe Bidena rozważa wprowadzenie prezydenckiego dekretu, który nakazał by agencjom federalnym wydawanie rekomendacji w stosunku do tego rynku.

Niektórzy eksperci widzą w tych krokach nawet dobre strony, twierdząc, ze regulacje rynku kryptowalut pozwolą im wejść do głównego, finansowego nurtu, a tym samym mogą umocnić swoja pozycję.