Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Google nie jest już najpopularniejszą domeną w Internecie

Michał Miśko
Opublikowano

Google nie jest już najpopularniejszą domeną na świecie. Cheć wyszukiwania informacji w 2021 roku zastąpiła chęć oglądania krótkich i, na ogół niezbyt mądrych, materiałów wideo.

Pomimo usilnych wysiłków Microsoftu i uczynieniu Binga domyślną wyszukiwarką w przeglądarce Bing, domena bing.com nie znalazła sie w dziesiątce najpopularniejszych w tym roku. Mało tego, swoją pozycję absolutnego lidera straciła nawet domena google.com, która, swoją drogą, była najcześciej wyszukiwanym hasłem w wyszukiwarce Bing właśnie. W 2021 roku chęć wyszukiwania informacji zastąpiła chęć oglądania krótkich filmików. Tak, najpopularniejszą domeną w 2021 roku był TikTok.com.

Na grafice ranking najpopularniejszych domeny w Internecie w 2021 roku wg statystyki Cloudflare Radar
Najpopularniejsze domeny w Internecie wg statystyki Cloudflare Radar

TikTok wyprzedził nie tylko Google. Adres internetowy chińskiej aplikacji w poprzednim roku był na 7. miejscu najpopularniejszych adresów internetowych. W tym roku, wskakując na pozycję lidera, wyprzedił Facebooka, Microsoft, Amazona, Netflixa i Apple. TikTok został również tym samym najpopularniejszą platformą social media, choć w liczbie uzytkowników wciąż przoduje Facebook.

 technologia i rozrywka