Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Od miesięcy kurs Bitcoina nie był tak niski

Michał Miśko
Opublikowano

Od miesięcy Bitcoin nie był tak tani. W ciagu zaledwie doby z rynku kryptowalut wyparowało 130 miliardów dolarów.

W ostatniej dobie notowania kryptowalut kontynuują wielodniowe spadki. Tylko w ciągu tych 24 godzin z rynku wyparowało 130 miliardów dolarów. Obecnie kurs BTC oscyluje wokół 140 tysięcy złotych i to kurs najniższy od wielu miesięcy. Notowania ETH spadły z kolei już poniżej 10 tysięcy złotych. W sumie elelktroniczny pieniądz, taki jak Bitcoin czy Ethereum, w ostatnim czasie stracił na wartości ok. 50 procent, licząc ich najwyższe, historyczne notowania. Poprzednio z tego typu sytuacją mieliśmy do czynienia w maju 2021 roku.

Spadki na rynku krypto są tożsame z tymi, jakie notują światowe giełdy. Nasdaq miał najgorszy tydzień od marca 2020 roku, czyli momentu, kiedy WHO ogłosiło światową pandemię Covid-19. Powodem na spadki cen kryptowalut mają również regulacje, które wprowadzają różne kraje na tym, dotąd całkowicie nieuporządkowanym rynku, a także deklaracje regulacji tego rynku. Mamy tu na myśli, przede wszystkim, całkowity zakaz jakiegokolwiek obrotu kryptowalutami w Chinach, głośne zapowiedzi polityków amerykańskich w tym zakresie, ograniczenia na rynku kopalń kryptowalut w Iranie czy Kazachstanie, a także stanowisko Banku Rosji, który sugeruje, że najlepszym rozwiązaniem byłoby wykluczenie kryptowalut z systemu finansowego Federacji Rosyjskiej.

Inwestycje w kryptowaluty nigdy nie należały do najbezpieczeniejszych. Obecnie jednak, jak nigdy dotąd, zachowania tego rynku w zasadzie nie da się przewidzieć. Również eksperci nie dają tutaj jednozanzcnych sygnałów. Jedni sugerują, że granica 30 tysięcy dolarów nie zostanie przekroczono i cena Bitcoina jednak wzrośnie, inni z kolei twierdzą, że cena najstarszej kryptowaluty spadnie nawet poniżej tej granicy. 

 

 technologia i rozrywka