Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Binance wstrzymał dziś chwilowo wypłaty

Michał Miśko
Opublikowano

Jedna z największych na rynku krypto giełd zawiesiła dziś czasowo wypłaty. Oficjalnym powodem było nawarstwienie wypłat, które spowodowały opóźnienia.

Ponad trzy godziny trwała dziś przerwa w wypłatach w jednej z najwiekszych giełd krypto. Szef Binance na Twitterze ogłosił problemy z wypłatami, przekazał również informację, że przerwa powinna trwać około 30 minut. Jej powodem było nagromadzenie się żądań wypłat. W rzeczywistości blokada trwała ponad trzy godziny.

Do swojego wpisu Changpeng Zhao dodał również informację Funds are SAFU, co jest akronimem od secure asset fund for users, czyli, mówiąc krótko, że środki użytkowników są zabezpieczone. Informacja od szefa Binance pojawiła się w sieci niedługo po kolejnym, bardzo mocnym, dzisiejszym spadku kursu bitcoina. Najstarsza kryptowaluta kosztowała dziś poniżej 23 tysięcy dolarów, osiągając poziom ceny najniższy od grudnia 2020 roku. 

Spadki w ciagu całego weekendu oznaczają, że z rynku kryptowalut wyparowało ok. 200 miliardów dolarów. Niepewność na rynku elektronicznych pseudo pieniędzy trwa od, mniej więcej, połowy maja, kiedy stablecoin terraUSD i powiązany z nim coin Luna załamały się i ich wartość osiągnęła praktycznie poziom zera.

 

 

 technologia i rozrywka