Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site
Porady prawne przez Internet
Porady prawne freeimages.com

Porady prawne przez Internet

Czasami w życiu przychodzi taki moment, że potrzebujesz porady prawnika. Niby wszystko jest dla Ciebie mniej lub bardziej zrozumiałe, ale zawsze warto mieć to na piśmie, okraszone odpowiednim komentarzem i paragrafem do którego się odnosi. Można wtedy skorzystać oczywiście z tradycyjnej porady prawnej, ale jest spore grono osób, do których zresztą sam się zaliczam, które wolą załatwiać wszystko lub prawie wszystko przez Internet.

 Jaką więc wartość ma porada prawna przez Internet? Postanowiłem przekonać się na własnej skórze i własnym problemie. Moje pytanie do prawnika dotyczyło kwestii spadkowej po śmierci bliskiej osoby, ale sytuacja nie była tak do końca jasna bowiem w grę wchodziło ewentualne dziedziczenie w dalszej linii. W poszukiwaniu odpowiedzi na swój problem wertowałem przepisy, co przypomniało mi nawet czasy studenckie. W zasadzie znałem odpowiedzi na wszystkie swoje pytania, zawsze pozostawało jednak jakieś ale, a tak w ogóle to, tak jak napisałem we wstępniaku, chciałbym to jednak mieć na piśmie i mieć pewność, że niczego ani nie pominąłem, ani też nie przeoczyłem. Wpisałem więc w google frazę "porady prawne przez internet" i wybrałem pierwszy wynik jaki się wyświetlił.

To był dobry wybór.

Pomimo tego, że w sieci czuję się jak ryba w wodzie, a wespół z komputerem się wychowywałem to jednak tego typu usługa budziła we mnie jakieś wątpliwości. Po wejściu do serwisu przeczytałem kilka opinii, które były okraszone nawet zdjęciami ludzi, którzy korzystali z serwisu, ale wydały mi się one dość sztuczne (te zdjęcia), a opinie, wszystkie te, które czytałem, były jedynie pozytywne. Cóż, pomyślałem, trudno. Korzystając ze specjalnego formularza kontaktowego opisałem, tak dokładnie jak tylko to było możliwe, swój problem i zadałem pytania z nim związane. Po wysłaniu formularza otrzymałem błyskawicznie zwrotkę, która poinformowała mnie, że lada chwila otrzymam wycenę swojej porady. W tym miejscu nie muszę chyba nikomu tłumaczyć, że taka porada jest płatna. Na marginesie powiem jeszcze, że w tak zwanym między czasie przejrzałem serwis i dowiedziałem się także, że dla serwisu tego pracuje kilkunastu prawników specjalizujących się w różnych dziedzinach prawa. Po to, aby nasza porada była możliwie jak najbardziej wyczerpująca. Po kilkunastu minutach otrzymałem wycenę swojej porady. Było to 134 złote. Spodziewałem się usługi tańszej, ale przeszedłem na przysłany z wyceną link i opłaciłem poradę online. Niemal błyskawicznie otrzymałem potwierdzenie przyjęcia płatności i zostałem poinformowany, że na wyczerpującą poradę czekał będę maksymalnie 24 godziny. Warto tutaj również zaznaczyć, że w ramach wyżej wspomnianej opłaty przysługuje mi prawo do zadawania dowolnej ilości pytań związanych z tą konkretną poradą, nawet po upływie dłuższego czasu od uzyskania odpowiedzi. To dobra praktyka.

Czas oczekiwania ponad 24 godziny.

W dniu w którym miałem otrzymać swoją poradę, po upływie prawie 24 godzin od momentu złożenia "zamówienia" zacząłem się niepokoić. Niepotrzebnie. Chwilę po tym otrzymałem maila z informacją, że niestety moja porada "się trochę spóźni", ale zostanie udzielona jeszcze tego samego dnia. W związku z tym, że była to sobota nie stanowiło to dla mnie większego problemu. Zgodnie z informacją, w sobotni wieczór, otrzymałem bardzo wyczerpującą informację dotyczącą wszystkich kwestii, jakie poruszałem w pierwotnym zapytaniu. Byłem i jestem bardzo zadowolony. Od tego czasu zadałem jeszcze jedno pytanie dodatkowe w tej sprawie i odpowiedź była dość szybka, otrzymałem ją chyba po kilkunastu godzinach. Wszystkie moje pierwotne wątpliwości dotyczące tego serwisu zniknęły.

Jeżeli więc potrzebujecie porady prawnika to polecam taką usługę. Moja informacja naprawdę była bardzo wyczerpującą i w zasadzie nawet gdybym chciał zadać w tej sprawie jakieś dodatkowe pytania to nie bardzo miałbym o co pytać. Po prostu otrzymałem pełną informację w temacie. Jeśli macie do mnie jakieś pytania odnośnie tej notki lub bloga to piszcie w komentarzach lub bezpośrednio na mój mail. Formularz kontaktowy znajdziecie w zakładce kontakt.

Poradę prawną zamówiłem i otrzymałem, o czym w tym wpisie Was informuję, w serwisie eporady24.pl. Nie jest to tekst sponsorowany, a jedynie moje odczucia po skorzystaniu z usług tego portalu.