Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site
Jack Ma najbogatszym człowiekiem Azji
Jack Ma

Jack Ma najbogatszym człowiekiem Azji

Jack Ma, założyciel i prezes Alibaba Group jest najbogatszym człowiekiem Azji, wynika z najnowszego notowania Bloomber Bilionaires Index.

Majątek Jacka Ma szacuje się na 33.3 miliarda dolarów co stawia go na czele listy najbogatszych ludzi w Azji. Założyciel Alibaby wyprzedził w tym notowaniu Wanga Jianlina, którego majątek szacuje się na równie obłędną sumę 32.7 miliarda dolarów. Na liście najbogatszych naświecie Bloomberga, Ma zajmuje miejsce szesnaste.

Jack Ma jest kojarzony głównie z Alibaba Group w której to spółce posiada 6.3 procenta udziałów. Alibaba to platforma internetowa świadcząca usługi handlowe na płaszczyźnie klient - klient, biznes - klient oraz biznes- biznes. Ma jest także udziałowcem Ant Financial Services Group w której posiada 37.9 procenta akcji. Ta spółka zajmuje się płatnościami online. Wycena całej grupy Alibaba oscyluje w okolicy 60 miliardów dolarów.