Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

RSO poinformuje o cyberzagrożeniach

Michał Miśko
Opublikowano
RSO poinformuje o cyberzagrożeniach
RSO poinformuje o cyberzagrożeniach

Cyberzagrożenia będą elementem Regionalnego Systemu Ostrzegania - Ministerstwo Cyfryzacji i MSWiA uzgodniły wykorzystanie RSO do informowania społeczeństwa o zagrożeniach systemów i urządzeń informatycznych.

Zagrożenia dla systemów i urządzeń informatycznych będą elementem Regionalnego Systemu Ostrzegania, poinformowała minister cyfryzacji, Anna Streżyńska, na Facebooku. W ramach RSO będą więc przekazywane informacje dotyczące poważnych incydentów bezpieczeństwa w sieciach i systemach informatycznych oraz zagrożeń w cyberprzestrzeni o rozległym zasięgu oraz poważnych skutkach - potencjalnych lub rzeczywistych. W ramach RSO znajdą się także porady sformułowane przez NASK, a dotyczące sposobów postępowania w przypadku zaistnienia wspomnianych sytuacji.

Regionalny System Ostrzegania dostępny jest od początku 2015 roku w kanałach regionalnych TVP oraz w formie darmowej aplikacji na smartfony. Komunikaty dotyczące wystąpienia różnych zagrożeń, np. związanych z intensywnymi opadami deszczu, śniegu, wichurami, awariami sieci czy innymi zdarzeniami, które mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo jakiegoś obszaru kraju, generowane są przez właściwe Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego i publikowane na stronach urzędów, przekazywane do ośrodków telewizji oraz publikowane we wspomnianej aplikacji RSO, dostępnej na każdy mobilny system operacyjny. Dodatkowo Wojewódzkie Centra Zarządzania Kryzysowego informują Powiatowe i Gminne Centra ZK znajdujące się na przedmiotowym terenie.

Screen z aplikacji RSO na smartfony
Screen z aplikacji RSO na smartfony
 

 technologia i rozrywka