Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site
Rosyjscy hakerzy mogą przygotowywać atak w trakcie Igrzysk Olimpijskich
Rosyjscy hakerzy mogą przygotowywać atak w trakcie Igrzysk Olimpijskich

Rosyjscy hakerzy mogą przygotowywać atak w trakcie Igrzysk Olimpijskich

Analitycy TrendMicro i ThreatConnect odkryli, że grupy rosyjskich hakerów powiązane z Kremlem mogą przygotowywać cyberataki związane z Zimowymi Igrzyskami Olimpijskimi, które w lutym rozpoczną się w Korei Południowej.

Grupy rosyjskich hakerów mogą przygotowywać cyberataki związane z Igrzyskami Olimpijskimi w Korei Południowej. Ma o tym świadczyć ostatnia aktywność tych grup w postaci rejestracji domen sugerujących ich związek z oficjalnymi organizatorami zimowej Olimpiady w Pjongczangu. Mają one być wykorzystywane do ataków typu spear phishing na organizacje takie jak Międzynarodowa Federacja Hokejowa czy Narciarska - alarmują w swoich raportach organizacje zajmujące się cyberbezpieczeństwem, TrendMicro i ThreatConnect. Wszystko to w okresie zwrócenia całego sportowego świata właśnie w stronę Rosji - w ostatnich tygodniach aż 43 zawodników z tego kraju i kilkunastu innych oficjeli związanych z Igrzyskami zostało dożywotnio wykluczonych z tej prestiżowej imprezy z powodu międzynarodowego skandalu dopingowego. Za przygotowywanie ataków mają być odpowiedzialne grupy rosyjskich hakerów APT28, Fancy Bear i Pawn Storm.