Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site
Oglądając YouTube mogłeś kopać komuś kryptowalutę
Oglądając YouTube mogłeś kopać komuś kryptowalutę

Oglądając YouTube mogłeś kopać komuś kryptowalutę

O problemie wykorzystywania mocy obliczeniowej nieświadomych internautów do kopania kryptowalut pisałem już w październiku zeszłego roku. Okazuje się, że problem ten nie tylko nie zniknął, ale wciąż rośnie na sile i tym razem dotknął serwisu You Tube.

Już od 18 stycznia mógł trwać proceder kopania kryptowalut za pomocą mocy obliczeniowej komputerów należących do użytkowników You Tube. Reklamy wyświetlające się w tym serwisie zainfekowane były szkodliwym kodem, który w momencie uruchomienia na komputerze ofiary wykorzystywał go do wydobywania kryptowaluty Monero (podobnie jak w przypadku październikowych incydentów). O całej sprawie poinformowała firma Trend Micro, a Google w momencie podjęcia informacji o tym procederze zablokowało konta reklamowe oszustów. Pozostaje jednak zastanowić się nad fatalną kontrolą Google nad reklamami, które wyświetlają się w ich serwisach.