Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site
Krezusi krypto
Krezusi krypto

Krezusi krypto

Magazyn Forbes, znany z publikacji listy najbogatszych ludzi na świecie, opublikował właśnie listę bogaczy ery kryptowalut.

Są tacy ludzie, którzy znajdą się w dobrym miejscu w odpowiednim czasie. Takimi z pewnością byli ci, którzy w roku 2009, czy nieco później, zakupili jakieś bitcoiny i o nich zapomnieli. Inni mieli wizję, sen, przeczucie i także zainwestowali w kryptowaluty, licząc, że te staną się rewelacją rynku. Jeszcze inni sami postanowili stworzyć firmy i przedsięwzięcia oparte na technologii blockchain. Niektórzy z nich mieli szczęście i, jak to się mówi, wygrali życie. Ich listę sporządził magazyn Forbes, znany z publikacji listy najbogatszych ludzi na świecie. Forbes idzie teraz krok dalej i postarał się złożyć w całość listę najbogatszych ludzi związanych z kryptowalutami.

Na pierwszym miejscu listy Forbes znalazł się Chris Larsen. 57. letni obecnie założyciel Ripple wyceniany jest na 8 miliardów dolarów. Wycena pochodzi z aktualnej ceny kryptowaluty XRP, uruchomionej właśnie przez firmę Ripple, której Larsen jest posiadaczem w ilości 5.2 miliarda.

Na miejscu drugim znalazł się Joseph Lubin. To współzałożyciel Ethereum, były członek kierownictwa Goldman Sachs, wyceniany jest przez Forbes na  do 5 miliardów dolarów.

Na najniższym stopniu podium znalazł się 41. letni Changpeng Zhao, założyciel i prezes największej giełdy krypto na świecie, Binance. Forbes ocenia, że Zhao wart jest od 1.1 o 2 miliardów dolarów.

Tuż za podium znaleźli się bracia bliźniacy Cameron i Tyler Winklevoss, znani z udziału w głośnym procesie sądowym przeciwko Facebookowi i Markowi Zuckerbergowi. O braciach Winklevoss pisałem w kalendarium, przy okazji 14. urodzin tego portalu społecznościowego. Bliźniacy dobrze zainwestowali swoje odszkodowanie, które zainkasowali od Facebooka i stali się miliarderami. Forbes szacuje, że ich krypto majątek wart jest od 900 do 1.1 miliarda dolarów. Winklevossowie stworzyli także giełdę kryptowalut, która dziennie obsługuje transakcje o wartości łącznej 300 milionów dolarów.

Matthew Melon to inwestor plasujący się na miejscu piątym, ale związany jest bezpośrednio z Chrisem Larsenem, który w tym zestawieniu jest liderem. Melon, pomimo sprzeciwu rodziny i znajomych, swego czasu postanowił postawić wszystko na jedną kartę i został jednym z pierwszych, dużych inwestorów XRP, kryptowaluty stworzonej przez Ripple. Obecnie jego majątek szacowany jest na ok. miliard dolarów.

Na kolejnycb miejscach listy Forbesa znajdują się Brian Armstrong, Matthew Roszak, Anthony Di Iorio, Brock Pierce, Michael Novogratz, Brendan Blumer, Dan Larimer, Valery Vavilov, Charles Hoskinson, Brad Garlinghouse, Barry Silbert, Vitalik Buterin, Tim Draper i Song Hi-Hyung. Ostatni z tej listy jest założycielem największej giełdy krypto w Korei Południowej, a jego majątek wyceniany jest na 350 do 500 milionów dolarów. Trzeba  wtym miejscu powiedzieć także, że Korea Południowa to jeden z największych na świecie rynków obrotu kryptowalutami. Średni dzienny obrót oscyluje wokół 4.7 miliarda dolarów. Całą listę możecie sprawdzić na stronie forbes.com.