Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

380 tys. danych pasażerów British Airways wyciekło do sieci

380 tys. danych pasażerów British Airways wyciekło do sieci
380 tys. danych pasażerów British Airways wyciekło do sieci

Dane 380 tysięcy pasażerów British Airways wyciekło do Internetu po ataku, który miał miejsce na przełomie sierpnia i września.

Dane pasażerów British Airways korzystających ze strony internetowej lub aplikacji przewoźnika na przełomie sierpnia i września tego roku wyciekły do sieci. Ofiarami cyberataku mogło paść nawet 380 tysięcy klientów. Najważniejsze dane, jakie mogły znaleźć się w rękach złodziei to dane kart kredytowych osób kupujących bilety online - numery kart płatniczych i kredytowych, ich daty ważności oraz kody CVV2. Wraz z tymi danymi przestępcy dostali także dostęp do danych personalnych klientów, ich adresów zamieszkania i adresów email.

Będąc w posiadaniu czyjegoś numeru karty kredytowej, jego danych personalnych oraz numeru CVV2 przestępcy z powodzeniem mogą dokonać kradzieży środków zgromadzonych na kontach ofiar. W niektórych serwisach zakup online możliwy jest także bez podania kodu CVV2 zawartego na odwrocie karty. Tak duża pula danych może zostać także sprzedana innym przestępcom i z pewnością stanowi łakomy kąsek na czarnym, internetowym rynku.

British Airways przeprasza za ten incydent i zapewnia, że do klientów, których dotyczy wyżej opisana sytuacja zostały rozesłane już stosowne powiadomienia. Ewentualne wynikłe z tego powodu roszczenia będą, według słów przedstawicieli przewoźnika, rozpatrywane indywidualnie.