Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

W Biedronce zapłacisz także Blikiem

W Biedronce zapłacisz także Blikiem
W Biedronce zapłacisz także Blikiem

Od dziś, tj. 17 września, w sklepach Biedronka zapłacisz także Blikiem. I pomyśleć, że przecież tak całkiem niedawno Biedronka broniła się niczym ostatni bastion przed wprowadzeniem płatności kartą.

Od 17 września w sklepach Biedronka dostępna będzie opcja płatności za pomocą Blika, czyli ogólnopolskiego standardu płatności, który wykorzystuje nowoczesne technologie informatyczne. Zasięg tego rozwiązania to obecnie ok. 90 procent wszystkich klientów krajowych instytucji finansowych. Biedronka dołączy tym samym do sieci liczącej blisko 3 tysiące punktów stacjonarnych, które akceptują tego typu rozwiązanie.

Według badań CBOS, w 2017 r. już 92 proc. Polaków używało telefonów komórkowych. Coraz więcej jest też sondaży wskazujących na to, że nie wyobrażamy sobie, by nie zabrać ze sobą telefonu z domu. Mając na względzie te trendy, chcieliśmy w naszych sklepach rozszerzyć metody dokonywania płatności o BLIKA. Dzięki temu rozwiązaniu od teraz nasi klienci, będący fanami nowych technologii, mogą zapomnieć o portfelu i bez przeszkód przyjść po zakupy wyłącznie z telefonem

– mówi Karol Sęktas, kierownik działu doskonalenia pracy sklepów Biedronka.

Regularne zakupy w Biedronce robi podobno obecnie 81 procent Polaków (takie dane podaje na swojej stronie). Jednocześnie Blik to usługa zyskująca na popularności w sposób lawinowy. Tylko w minionym kwartale, liczba tego typu transakcji wzrosła aż o 93 proc. w stosunku do pierwszego kwartału 2018 roku.

Podwaliny Blika stworzono w 2006 roku z inicjatywy sześciu, największych polskich banków: Aliora, Millenium, BZ WBK, ING, mBank i PKO. Zawiązana została wtedy spółka z. o. o Polski Standard Płatności. W 2014 roku spółka otrzymała prawną zgodę NBP na działalność systemu płatności mobilnych. Sama usługa Blika debiutowała 9 lutego 2015 roku. W roku 2017 z Blika korzystało już 4.5 miliona użytkowników.