Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site
Za pośrednictwem Facebooka przekazano już ponad miliard dolarów
Za pośrednictwem Facebooka przekazano już ponad miliard dolarów

Za pośrednictwem Facebooka przekazano już ponad miliard dolarów

Facebook bije kolejne rekordy.

Nie jest raczej tajemnicą, że Facebook dawno przestał być już tylko zwykłym portalem społecznościowym, a stał się swoistym Internetem w Internecie. Na Facebooku, oprócz publikacji zdjęć swoich kotów i wakacyjnych wypadów, możemy uczestniczyć w dyskusjach na interesujący nas temat w grupach (podobnie jak kiedyś miało to miejsce w grupach dyskusyjnych), możemy kupić lub sprzedać jakąś rzecz, możemy mieć bliższy niż kiedykolwiek kontakt z jakąś marką lub osobą publiczną (za pomocą fanpage'a), możemy reklamować swój biznes na całym świecie za całkiem przyzwoite pieniądze, możemy pograć w gry, sprawdzić pogodę, znaleźć pracę lub z kimś porozmawiać (za pomocą komunikatora Messenger). Od pewnego czasu także Facebook daje możliwość przeprowadzenia publicznej zbiórki środków finansowych na dowolnie wybrany przez nas cel - może to być prezent urodzinowy dla nas samych, prezent dla kogoś, środki na leczenie, na organizację pożytku publicznego, kulturę, edukację, środowisko i wiele innych rzeczy.

Szef Facebooka, Mark Zuckerberg, poinformował wczoraj (tj. 15 listopada), że użytkownicy jego portalu społecznościowego skorzystali już z tej możliwości na łączną kwotę ponad miliarda dolarów. Co z tego wynika, zapytacie. A wynika z tego tyle, że Facebook znalazł całkiem przyzwoite, dodatkowe źródło dochodu. Wszystkie wpłaty bowiem, oprócz tych przeznaczonych na organizacje non profit, obarczone są opłatą, której wysokość różni się w zależności od miejsca zbierania środków. Sprytne, prawda?

Dotąd możliwość zbierania i przekazywania datków możliwa jest w 38 krajach świata (w tym w Polsce). Przekazanie w ten sposób datku upoważnia także do odliczenia podatkowego (wszelkie informacje na ten temat znajdziecie w regulaminie Zbiórek pieniędzy i datków). Aby rozpocząć na swoim koncie zbiórkę pieniędzy należy kliknąć odpowiednią pozycję z lewej strony Aktualności. Następnie kliknąć opcję Zbierz pieniądze, wybrać odpowiednią opcję, uzupełnić szczegóły dotyczące zbiórki i zatwierdzić wszystko klawiszem Utwórz.