Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Bezpieczna podróż na wakacje. Podstawowe dane autokaru sprawdzisz w Internecie

Rozpoczęły się wakacje. Wielu rodziców, pomimo sytuacji pandemicznej, wyśle swoje dzieci na wypoczynek i ważne jest dla nich, żeby dotarły w docelowe miejsce bezpiecznie. Sprawdzenie autokaru, którym będą podróżować to jedna z pierwszych rzeczy, jakie można zrobić. Pojazd można teraz skontrolować, w podstawowym zakresie, również przez Internet.

Rodzice dzieci wyjeżdżających na wakacje autokarem mogą obecnie sprawdzić czy pojazd ma wymagane badania techniczne oraz ważne ubezpieczenie OC, czy nie został wyrejestrowany lub, co gorsza, skradziony, mogą również sprawdzić jego dane techniczne (np. ilość miejsc) oraz aktualny stan licznika, który gromadzony jest w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców od 2014 roku. Wszystko czego potrzebujemy, aby to sprawdzić to nr rejestracyjny autokaru o który możemy poprosić przewodnika wcześniej.

Zobacz także: Przed zakupem auta, sprawdź je przez Internet

-Bezpieczny autobus to jedna z najbardziej popularnych e-usług. Nic dziwnego. Dzięki niej w kilka chwil sprawdzimy, czy autokar - w którym nasze dziecko jedzie na ferie - powinien ruszać w trasę – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – To co musimy wiedzieć, to znać numer rejestracyjny autokaru. To wystarczy, by dotrzeć do informacji o jego badaniach technicznych, czy ubezpieczeniu OC. I to wszystko online

Mówi minister cyfryzacji, Marek Zagórski.

Pamiętajmy jednak, że przed wyjazdem dzieci na ferie możemy także wezwać patrol ruchu drogowego, który sprawdzi wszystkie dokumenty, stan techniczny pojazdu na miejscu, a także dokumenty i stan kierowcy.

Autokar sprawdzić można na stronie bezpiecznyautobus.gov.pl.