Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site
Od 15 lutego będzie można składać e-PiTy
Od 15 lutego będzie można składać e-PiTy

Od 15 lutego będzie można składać e-PiTy

Od 15 lutego będzie można złożyć elektronicznie roczne zeznanie podatkowe.

Z rozliczeniem swojego PITa w tym roku trzeba wstrzymać się do 15 lutego. Od przyszłej soboty, na stronie Ministerstwa Finansów, w zakładce Twój e-PIT, dostępne będzie nasze zeznanie podatkowe. Wypełnione i gotowe do zatwierdzenia. Jeśli przysługuje nam jakaś ulga, np. z tytułu wychowania dzieci, czy też inne, będziemy mogli edytować swoje zeznanie o te informacje. Będziemy mieli także możliwość edycji organizacji pożytku publicznego i celu, na jaki przekazany zostanie nasz 1 procent. Deklaracje domyślnie wskazywać będzie bowiem tę organizację, którą wskazaliśmy w roku poprzednim. Będzie także możliwość zmiany rozliczenia na to wspólne z małżonkiem lub na takie, które wypełniają osoby samotnie wychowujące dzieci. Co ciekawe, swoje rozliczenie za pomocą Twój e-PIT będzie można także odrzucić, co będzie się wiązało z obowiązkiem rozliczenia w inny sposób.

Do usługi zalogować się będzie można poprzez dane uwierzytelniające lub Profil Zaufany. Min. Finansów po raz pierwszy udostępni także, oprócz deklaracji PiT-37 i 38 także 28 i 36, ale te należy wypełnić do 2 marca i nie zostaną one automatycznie zatwierdzone 30 kwietnia

Dostęp do platformy e-PIT będzie miał każdy, a zalogowanie będzie możliwe po podaniu swoich danych, takich jak PESEL, NIP lub data urodzenia oraz kwotę przychodu z deklaracji za rok 2018. Możliwe będzie także zalogowanie za pomocą profilu zaufanego, który w bardzo łatwy sposób możemy założyć. Wszystko to opisywałem już przy okazji tekstu o urzędowych sprawach, które można załatwić online. O tym jak, po zalogowaniu, postępować ze swoim zeznaniem mówi grafika przygotowana przez Ministerstwo Finansów.

Jeśli macie jakieś pytania, to zastawicie je w komentarzach. W miarę możliwości postaram się na wszelkie wątpliwości odpowiedzieć.