Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Allegro wprowadza maskowanie adresów mail

Michał Miśko
Opublikowano
Allegro wprowadza maskowanie adresów mail
Allegro wprowadza maskowanie adresów mail

Allegro, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, rozpoczęło proces maskowania adresów mail.

Już w połowie marca serwis Allegro poinformował, że zamierza wprowadzić, w zakresie korespondencji kupujących i sprzedających za pośrednictwem swojej platformy, maskowanie wiadomości email. Czym jest maskowanie? Funkcja ta oznacza, że adres email klienta (zarówno kupującego, jak i sprzedającego) będzie wyświetlany jako ciąg znaków. Dla przykładu, mail wysłany z adresu Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wyświetlony zostanie jako Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W ten sposób Allegro chce jeszcze bardziej chronić dane osobowe zarówno kupujących, jak i sprzedających. Już wkrótce Allegro będzie dodawać także do maskowanych adresów e-mail klientów identyfikatory zamówienia - kilka dodatkowych znaków w adresie. Dzięki nim wybrani przewoźnicy będą mogli automatycznie przekazywać do Allegro numery przesyłek dla zamówień. Wystarczy tylko e-mail z identyfikatorem, by system przewoźnika nadał numer przesyłki i przekazał go do właściwego zamówienia w Allegro. Sprzedającym ułatwi to pracę, ponieważ nie będą musieli ręcznie uzupełniać numerów. Kupujący natomiast docenią szczegółowe informacje o ich zamówieniach.

W całej tej operacji najważniejszy jest jeden szczegół. Już wkrótce Allegro przestanie dostarczać wiadomości pisane do klientów z adresów e-mail, które nie są dodane do konta w tym serwisie.

Wszelkie szczegóły dotyczące tej zmiany Allegro szczegółowo opisało w artykule do którego zainteresowanych odsyłam tutaj.

 technologia i rozrywka