Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site
Allegro Smart Week. Konsole w promocji rozeszły się w ciągu kilku sekund
Allegro Smart Week. Konsole w promocji rozeszły się w ciągu kilku sekund

Allegro Smart Week. Konsole w promocji rozeszły się w ciągu kilku sekund

Trwa Allegro Smart Week. Jednak nie dla psa kiełbasa.

Trwa Allegro Smart Week, czyli promocje, dzięki którym możecie kupić ciekawe rzeczy nawet do 70 procent taniej. Warunkiem skorzystania z oferty jest posiadanie na swoim koncie płatnej opcji Smart, dzięki której, po spełnieniu pewnych warunków, wysyłka waszych zakupów będzie darmowa. Trzeba przyznać, że jest dobra i stosunkowo niedroga opcja dla kogoś, kto regularnie robi zakupy na platformie Allegro. Miesięczny koszt Smarta to 8,99 zł, a roczny 49 zł. W promocyjnych ofertach pojawia się wiele rzeczy, ale szczególną uwagę klientów przykuwa elektronika. Nie inaczej było w przypadku konsol obecnej generacji, Xboxa One S oraz Playstation 4.

Konsola Microsoftu w zestawie z grą Forza Horizon 4 dostępna była z 49 procentową obniżką, w cenie 599 złotych. Playstation 4 miało w zestawie aż trzy gry, The Last of Us Remastered, Uncharted 4 i Horizon Zero Dawn. To wszystko w cenie niższej o 38 procent, czyli 699 złotych. Problem w tym, że normalny użytkownik Allegro nie miał na tę promocję szans. Podobnie jak w przypadku wcześniejszej promocji na komputery Apple, konsole rozeszły się w ciągu kilku sekund od momentu uruchomienia promocji. Żniwo zebrali janusze biznesu uzbrojeni w zakupowe boty superklikacze. Czy takie promocje w ogóle mają sens?

Gdzie trafiały od razu zakupione w promocji konsole PS4? Oczywiście, między innymi na OLX w cenie wyższej od promocyjnej - 999, 1049, 1120, 1390 zł. Handel nimi rozpoczął się jeszcze zanim ruszyła promocja - oferty można było śledzić nawet w komentarzach pod facebookowym postem Allegro. Samo Allegro nie wyciągnęło zresztą żadnych wniosków po małej awanturze, która już wcześniej rozegrała się po promocji komputerów MacBook Air 13. Niektórzy użytkownicy sugerowali nawet, że promocja taka mogła w ogóle nigdy się nie odbyć. Rzecznik serwisu sprawę tłumaczył, a jakże, ogromnym zainteresowaniem.

Pierwsze oferty w ramach Allegro Smart! Week - nowego festiwalu zakupowego na Allegro - spotykają się z ogromnym zainteresowaniem klientów. Oferty, jeszcze przed startem festiwalu, dodawało do obserwowanych wiele tysięcy osób. Jeszcze przed rozpoczęciem akcji wprowadziliśmy ustawienia blokujące automaty do kupowania, dzięki czemu w trakcie festiwalu kupujący mogą dokonywać zakupów tylko za pomocą przeglądarek lub aplikacji mobilnych.

Wprowadziliśmy ograniczenie liczby kupowanych przedmiotów z superofert do 1 na konto. Zauważyliśmy też, że bardzo sprawdzają się szybkie metody płatności, nie wymagające potwierdzania, np. podpięta do konta karta płatnicza umożliwiająca automatyczne płatności. Wiemy już, że nie wszyscy chętni mogą kupić przedmioty w tych niezwykle atrakcyjnych ofertach, ale mamy w Allegro Smart! Weeku dostępne inne superoferty z wielu różnych kategorii: w sumie ok 200 mln sztuk przedmiotów.

Jak w każdej promocji mogliśmy zaoferować jedynie ograniczoną liczbę sztuk. Allegro Smart! Week dopiero się zaczął, a więc wiele promocji jeszcze przed nami.  Allegro Smart! Week jest absolutnie unikatowy pod względem skali - nigdy nie zrobiliśmy tak wielkiego wydarzenia promocyjnego.

Niektórzy użytkownicy twierdzili, że MacBooki nie były dostępne już 2 sekundy po uruchomieniu aukcji.