Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site
Facebook po raz pierwszy zareklamował się na Super Bowl
Facebook po raz pierwszy zareklamował się na Super Bowl

Facebook po raz pierwszy zareklamował się na Super Bowl

Facebook po raz pierwszy w historii pojawił się w bloku reklamowym podczas rozgrywek Super Bowl.

Nie od dziś wiadomo, że Super Bowl w Stanach Zjednoczonych to święto sportu... w zasadzie święto telewizji i komercji, ale zostawmy to. W tym roku po raz pierwszy w trakcie bloku reklamowego w czasie trwania tych rozgrywek pojawił się spot reklamowy Facebooka. A jak wiemy z wielu poprzednich edycji Super Bowl reklamy w tym konkretnym momencie do tanich nie należą. Facebook na emisję jednominutowego spotu wydał 11,2 miliona dolarów. Spot ma promować wspólne zainteresowania, które można pielęgnować poprzez facebookowe grupy.

Spot otrzymał zielone światło w październiku ubiegłego roku, w grudniu rozpoczęto zdjęcia, które realizowano w San Francisco, Los Angeles, Philadelphi i Utah. W spocie wystąpili także znani aktorzy - Chris Rock oraz Sylvester Stallone, najbardziej znany z kreacji postaci Rocky'iego. Stąd też motyw przewodni reklamówki oraz jej motyw muzyczny, który tworzy utwór I wanna rock, zespołu Twisted Sister.

Super Bowl to finałowy mecz o mistrzostwo w futbolu amerykańskim zawodowej ligi National Football League, będący najważniejszym wydarzeniem sportowym roku w Stanach Zjednoczonych. Całość ceremonii określana jest jako Super Bowl Sunday w skrócie Super Sunday i stała się nieformalnym amerykańskim świętem narodowym. Tegoroczny Super Bowl odbywa się na stadionie Hard Rock w Miami, 2 lutego.

Dotychczasowe najdroższe spoty w trakcie Super Bowl

Najdroższymi do tej pory spotami, które wyświetlano w trakcie finałowego meczu NFL były reklamy koncernu Chrysler z 2011 roku - 12,4 milionów dolarów i Bud Light z 2014 roku, 12 milionów dolarów. W 2018 roku Lucasfilm za promocję Star Wars Story: Solo zapłaciło ok. 8 milionów dolarów. Tyle samo w 2014 zapłaciły Jaguar za spot z Benem Kinglsleyem w roli głównej oraz Kia, która wybrała motyw z Matrixa.