Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Bill Gates a sprawa koronawirusa

Michał Miśko
Opublikowano
Bill Gates a sprawa koronawirusa
Bill Gates

Bill Gates, 5G, koronawirus z labolatorium i inne bzdury.

Bill Gates nie ma łatwego życia, pomimo miliardów na koncie. Fala internetowego szaleństwa po raz kolejny przelewa się przez świat, czyniąc ze współzałożyciela Microsoftu wcielenie zła. A poszło - jak zwykle - o manipulacje i fałszywe informacje poparte odrobiną faktów. To, czym ostatnio żyje trochę ciemniejsza strona sieci, to rzekomy związek Billa Gatesa, jednego z najbogatszych ludzi na świecie, z wybuchem epidemii koronawirusa o którym świat usłyszał na początku grudnia 2019 roku. Chodzi o udział Gatesa w evencie, panelu dyskusyjnym o nazwie Event 201. Na tym kilkugodzinnym ćwiczeniu symulowano oraz dyskutowano na temat rozwiązań (na szczeblu władz krajowych, big biznesu, makroekonomii i medycyny, a także instytucji cywilnych), jakie należało by wprowadzić w przypadku wystąpienia naukowo prawdopodobnego zdarzenia pandemicznego. W hipotetycznej wersji przedstawionej na panelu wirus w czasie 18 miesięcy zabija 65 milionów ludzi. Panel nie miał charakteru predykcyjnego, jak się zarzuca, był oparty o dane zebrane w czasie epidemii wirusa SARS w latach 2002 i 2003 oraz tych zebranych w latach 2014 i 2015, podczas epidemii wirusa Ebola i przedstawiał epidemię wirusa zupełnie odmiennego o tego z jakim walczymy obecnie. I nie było to pierwsze tego typu ćwiczenie - w przeszłości Johns Hopkins Center for Health organizował już podobne, żeby wymienić chociażby panel o nazwie Dark Water z 2001 roku na którym symulowano epidemię czarnej ospy, Atlantic Storm z 2005 roku na którym symulowano potencjalny atak bioterrorystyczny, czy Clade X z 2018 roku, który również symulował światową pandemię. Koincydencja sprawiła jedynie, że w grudniu 2019 roku świat dowiedział się o wirusie, którego później nazwano nCov-2019 i który ma się nijak do tych danych, które symulowano w Event 201.

I po to właśnie ćwiczy się tego typu rzeczy. W zarządzaniu kryzysowym takie ćwiczenia organizowane są cyklicznie. W roku 2013 na ćwiczeniu obronnym Wydziału Zarządzania Kryzysowego UM w Rudzie Śląskiej ćwiczyliśmy hipotetyczną sytuację wybuchu konfliktu zbrojnego na terenie fikcyjnego państwa, geograficznie usytuowanego na terenach Ukrainy. W wyniku konfliktu dojść miało do napłwyu fali imigracji, także na teren miasta. Uczestniczący w ćwiczeniu przedstawiciele służb, władz miasta i instytucji znajdujących się na jego terenie wypracowywali scenariusze działania i sposoby reakcji na zmieniające się warunki. Kilka miesięcy później na Ukrainie wydarzył się tzw. Majdan, doszło do konfliktu i zbrojnej napaści Rosji na tereny Krymu, a do Polski nadciągnęła fala uchodźców i imigrantów z Ukrainy. Czy urzędnicy z Rudy Śląskiej przewidzieli konflikt na Ukrainie, albo może mają z nim coś wspólnego? Nonsens. Tego typu ćwiczenia są reakcją na zmiany geopolityczne, a niestety zdarza się czasem, że rzeczywistość zaskoczy nas bardziej, niż najwymyślniejszy nawet scenariusz ćwiczenia.

I Pomimo tego, że w panelu Event 201 udział brało wielu możnych tego świata energia Internetu skupiła się na Gatesie, który od momentu oddania sterów w Microsofcie całkowicie poświęcił się działalności na rzecz czynienia dobra na świecie. To on co roku wydaje setki milionów dolarów (400) np. na badania dotyczące toalet i złych warunków sanitarnych w różnych częściach świata z których powodu, co roku, umiera ponad pół miliona dzieci poniżej piątego roku życia. To on przeznaczył miliard dolarów na walkę z malarią w 2018 roku, żeby wymienić tylko niektóre pozycje z działalności Fundacji Billa i Melindy Gates'ów.


I nawet pomimo tego, że międzynarodowa, niezależna grupa naukowców przedstawiła dowody i obaliła krążąca po sieci mit, że koronawirus z jakim mamy do czynienia obecnie jest dziełem eksperymentów laboratoryjnych to wciąż znajdzie się ktoś twierdzacy inaczej. Cóż, w XXI wieku na świecie są również osoby głęboko wierzące i organizujące wielkie, pseudonaukowe eventy poparcia dla tez o płaskiej Ziemi. Każdemu według potrzeb.
Za pandemię koronawirusa ma również odpowiadać rzekomo wprowadzanie technologii 5G, albo, jak kto woli, wprowadzanie tej technologii ma być "przykryte" pandemią koronawirusa. I znowu, na nic naukowe dowody i fakty, potwierdzające, że nie ma żadnych przesłanek do twierdzenia, jakoby fale o częstotliwości na których operować będzie ta technologia miały negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Wciąż znajdą się ludzie, którzy spalą jakiś maszt, tak jak setki i dziesiątki lat temu znajdowali się ludzie, którzy twierdzili, że wprowadzanie do domów elektryczności jest elementem prowadzonego na szeroka skalę ludobójstwa, a popularyzacja radiofonii powoduje szkody w uprawach rolnych.

PS. Tak, Facebook oraz You Tube usuwa wam filmiki z kont ze słynnym dzikim trenerem, bo to jest po prostu fake news. Ale jak chcecie, możecie to traktować jako kolejny spisek

źródła:
Oświadczenie Johns Hopkins Center for Health
https://www.centerforhealthsecurity.org/…/2020-01-24-Statem…
The claim: Bill Gates and the World Economic Forum predicted the coronavirus pandemic
https://eu.usatoday.com/…/fact-check-bill-gates…/5081854002/
5G confirmed safe by radiation watchdog
https://www.theguardian.com/…/5g-safe-radiation-watchdog-he…
Bill Gates Is Pouring Another $1 Billion Into the Fight Against Malaria
https://fortune.com/2018/…/18/bill-gates-foundation-malaria/
Did Bill Gates ‘Admit’ Vaccinations Are Designed So Governments Can ‘Depopulate’ the World?
https://www.snopes.com/…/bill-gates-vaccinations-depopulat…/
Bill Gates wyda kolejne 200 mln dolarów na badania nad toaletami
https://businessinsider.com.pl/…/bill-gates-wyda-40…/n7y5jgq
The proximal origin of SARS-CoV-2
https://www.nature.com/articles/s41591-020-0820-9

 technologia i rozrywka