Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Huawei liderem sprzedaży smartfonów w drugim kwartale tego roku

  • Mobile
  • Opublikowano

Huawei w drugim kwartale 2020 roku wyprzedził konkurencję i został liderem globalnej sprzedaży smartfonów.

Pomimo 5 procentowego spadku w stosunku do analogicznego okresu 2019 roku, Huawei w drugim kwartale tego roku sprzedał 55,8 miliona urządzeń typu smartfon i został liderem rynku. Wyprzedził Samsunga, który zanotował sprzedaż na poziomie 53,7 miliona sztuk, ale też spadek w stosunku rok do roku aż o 30 procent.

źródło: canalys.com

To pierwszy tego typu przypadek od dziewięciu lat, kiedy liderem rynku sprzedaży smartfonów nie jest ani Samsung, ani Apple. Co ciekawe, wygląda na to, że chińskiemu producentowi w osiągnięciu takiego wyniku pomogła epidemia koronawirusa. Huawei ma przecież dość widoczne kłopoty na dużych rynkach takich jak amerykański, indyjski, czy brazylijski. Poza Chinami sprzedaż spadła aż o 27 procent, ale Huawei'owi wszystko rekompensuje rodzimy rynek, który wchłania obecnie aż 70 procent sprzętu i statystyki te rosną z kwartału na kwartał.