Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Nowego iPhone'a nie będzie we wrześniu

  • Mobile
  • Opublikowano

Nowy iPhone wyjdzie, ale jego premiera będzie opóźniona.

W trakcie telefonicznej konferencji omawiającej kwartalne wyniki finansowe Apple, Luca Maestri, poinformował, że nowy iPhone nie zadebiutuje pod koniec września, jak to miało miejsce wcześniej. Ze względu na panującą pandemię jego premiera opóźni się o kilka tygodni.

Jak wiecie w zeszłym roku rozpoczęliśmy sprzedaż nowego Iphone'a pod koniec września. W tym roku wszystko opóźni się o kilka tygodni.

Cena akcji Apple nie ucierpiała na tej deklaracji. W tym roku firma kierowana przez Tima Cooka urosła na giełdzie już o 28 procent. Zaprezentowane w trakcie konferencji dane finansowe Apple za trzeci kwartał roku fiskalnego są także bardzo dobre. Pomimo zwolnienia produkcji w Chinach, które spowodowane było wybuchem pandemii sprzedaż iPhone'a urosła w stosunku do roku poprzedniego o 1 procent, osiągając poziom 26,4 miliarda dolarów. Inne sprzęty radziły sobie zdecydowanie lepiej. Sprzedaż iPada wzrosła o 31 procent w stosunku do tego samego okresu rok wcześniej, a Maca o 21 procent. Przychody ze sprzedaży sprzętów Apple urosły w porównaniu do tego samego okresu rok wcześniej o 12 procent.