Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Lubimy jeździć rowerami i używamy do tego Google

  • Mobile
  • Opublikowano

Dziesięć lat temu Google wprowadził trasy rowerowe na Mapach Google, w polskiej wersji Map funkcjonalność została uruchomiona w maju 2013 roku. Obecnie trasy rowerowe są dostępne w prawie 30 krajach na całym świecie, a miliony ludzi używają ich codziennie.

Ludzie na całym świecie decydują się poruszać rowerami - jest to jeden z najbardziej ekonomicznych i ekologicznych sposobów przemieszczania się. Jak co roku, zainteresowanie rowerami wzrasta wraz z nadejściem lata. W tym sezonie wiele osób zwróciło się w stronę tego środka transportu również ze względów bezpieczeństwa.

Od lutego liczba zapytań o wskazówki dojazdu dla rowerzystów w Mapach Google wzrosła globalnie o 69 procent, osiągając rekordowy poziom w czerwcu. Polska znalazła się wśród 10 krajów na świecie pod względem wykorzystania tras rowerowych na Mapach Google i zajmuje w tym rankingu 7. miejsce (dane i zestawienie przygotowane na podstawie liczby zapytań o wskazówki dojazdu dla rowerzystów w Mapach Google od lutego do czerwca 2020 roku).

TOP 10 krajów pod względem wykorzystywania tras rowerowych na Mapach Google

Niemcy
USA
Niderlandy
Wielka Brytania
Francja
Brazylia
Polska
Belgia
Hiszpania
Kanada

W Polsce zaobserwowano również  bardzo duży wzrost liczby zapytań o trasy rowerowe - aż o 280 procent w stosunku do lutego br. To jeden z najwyższych wyników w Europie i na świecie - wyższy wzrost zanotowała tylko Finlandia (o 303 procent). Podobne skoki zaobserwować można było w Norwegii (228 procent) czy Kanadzie (248 procent). Nieco mniejsze w Niemczech (175 procent) oraz w Szwecji (136 procent), z kolei najniższe w Hiszpanii (23 procent) oraz USA (40 procent).  Jeszcze bardziej imponująco prezentują się wzrosty zapytań o trasy rowerowe w wybranych polskich miastach. Najwyższy skok zapytań, bo aż o 334 procenty, odnotowano w Warszawie. Tuż za nią uplasowały się Katowice - wzrost o 325 procent, Poznań (282 procent) i Kraków (242 procent). Na świecie wyższe skoki zanotowały tylko dwa miasta kanadyjskie: Montreal (456 procent) i Ottawa (438 procent), a także stolica Finlandii, Helsinki (383 procent).

Zainteresowanie hasłem naprawa rowerów w pobliżu w ujęciu globalnym wzrosło ponad dwukrotnie w ciągu ostatniego roku, osiągając czerwcu 2020 roku rekord wszech czasów. Karta Zapisane - lista najpopularniejszych zapisywanych miejsc oraz zestawienie kategorii, które ostatnio zyskują na popularności.

Co najczęściej trafia do karty Zapisane? Oto wybór miejsc, które cały czas są najpopularniejsze wśród użytkowników oraz zestawienie kategorii, które ostatnio zyskują na popularności.

Polacy pokochali rowery i Google? Na to wygląda.