Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Kamera pod wyświetlaczem już w przyszłym roku w telefonach Xiaomi

  • Mobile
  • Opublikowano

Xiaomi spróbuje po raz trzeci wprowadzić na rynek telefon z kamerą pod wyświetlaczem.

Byłaby to trzecia już generacja kamer umiejscowionych pod wyświetlaczem urządzenia. Pierwsze dwie nigdy nie weszły do masowej produkcji, ale Xiaomi zapowiada, że od przyszłego roku koniec z notchami i wycięciami w wyświetlaczu.

Kamera w nowych urządzeniach Xiaomi miałaby być umieszczona pod wyświetlaczem w ten sposób, że byłaby zupełnie niewidoczna, a jednocześnie piksele wyświetlacza nie uniemożliwiałyby jej pracy. Jednocześnie miejsce w którym zamontowana będzie kamera, jasność ekranu w tym miejscu, nie będzie różniła się od reszty. Xiaomi to nie jedyna firma, która takie rozwiązanie wdroży w swoich urządzeniach mobilnych. Już 1 września premierę będzie miało urządzenie ZTE wyposażone w podobne rozwiązanie.

Umieszczona na twitterowym koncie Ice Universe zdjęcie pokazuje kawałek takiego ekranu z wbudowaną pod ekranem kamerą. Nie jest ona zupełnie niwidoczna, ale w żaden sposób nie powinno to przeszkadzać w użytkowaniu urządzenia.