Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

TikTok jest najczęściej pobieraną aplikacją w tym roku

  • Mobile
  • Opublikowano

Z wyjątkiem kwietnia TikTok był najczęściej pobieraną aplikacją każdego minionego miesiąca tego roku.

W ośmiu na dziewięć minionych miesięcy tego roku TikTok zwycięża pod względem najczęściej ściąganej aplikacji na świecie (nie licząc gier). Chińską platformę społecznościową jedynie w kwietniu tego roku pokonał Zoom. Platforma do telekonferencji przebiła się i nadal utrzymuje bardzo wysokie pozycje w rankingach ze względu na toczącą się pandemię i konieczność, w wielu przypadkach, wymuszonej zmiany formy spotkań i szkoleń z bezpośredniej na taką toczącą się online.

źródło: Sensor Tower

W samym tylko wrześniu TikTok został pobrany ponad 61 milionów razy, łącznie z App Store oraz Google Play. Najwięcej instalacji zanotowano w Brazylii, to 11 procent wszystkich pobrań oraz w Stanach Zjednoczonych z 9 procentowym udziałem w całości. Łącznie Google Play wskazuje, że TikTok na Androida pobrano ponad miliard razy.

Na popularność TikToka najwyraźniej nie wpływają kontrowersje związane z nieczytelnym regulaminem w części dotyczącej ochrony danych osobowych jego użytkowników oraz ostrzeżenia amerykańskich służb dotyczących rzekomo niejasnych, ale również nieudowodnionych w żaden sposób, koneksji właściciela aplikacji, firmy ByteDance, z rządem Chin. Dekrety prezydenckie wydane w Stanach Zjednoczonych przez Donalda Trumpa miały wykluczyć z amerykańskiej cyberprzestrzeni chińskie aplikacje, które, zdaniem administracji prezydenta i samego prezydenta, stanowią zagrożenie na poziomie bezpieczeństwa narodowego. TikTok, jak na razie, wymknął się spod blokady, kiedy w ostatniej chwili Trump zgodził się na przejęcie części firmy przez Oracle, amerykańską korporację głównie zajmującą się bazami danych. Żeby do transakcji doszło musi się na nią zgodzić jeszcze chiński rząd, ale TikTok ma przynajmniej czas na operowanie w Stanach Zjednoczonych do 12 listopada.