Create a Joomla website with Joomla Templates. These Joomla Themes are reviewed and tested for optimal performance. High Quality, Premium Joomla Templates for Your Site

Huawei sprzedał markę Honor

Michał Miśko
Opublikowano

Huawei całkowicie pozbył się marki Honor.

Konsorcjum złożone z dotychczasowych dilerów marki oraz spółdzielnia prywatnych przedsiębiorstw to nowi właściciele marki Honor. Konsorcjum noszące nazwę Shenzhen Zhixin New Information Technology Co., Ltd. przejęło 98,6 procenta udziałów, natomiast spółdzielni Assets Cooperative Development Private Equity przypada 1,4 procenta udziałów. O tym, że Huawei zamierza pozbyć się Honora mówiło się od jakiegoś czasu. Pomimo, że kwota transakcji nie została ujawniona Reuters spekuluje, że można mówić o 15,2 miliarda dolarów.

Żadne umowy handlowe czy dotychczasowe partnerstwo z Honor nie zostanie rozwiązane, podali nowi właściciele. Niezmienne ma pozostać również kierownictwo powołane przez Huawei. Honor to marka stworzona w 2013 roku. Od początku działalności firma oferowała telefony z niskiej i średniej półki cenowej. Od momentu debiutu sprzedano około 70 milionów sztuk urządzeń z logo Honor.